Dokument “Uloupené Kosovo” se multikulturalistům nelíbí. Srbů se ale neptají

Dokument “Uloupené Kosovo” je zdrojem vášnivých diskusí. Takzvaný zakázaný dokument, který nebyl nikdy odvysílán, ukazuje velmi nepěknou pravdu o důvodech a motivaci například bombardování, které zasáhlo tisíce občanů. NATO se kvůli této velké aféře stalo pro kritiky symbolem spolupráce s islamisty. Albánci se podporou i českých vojáků při válce v Kosovu páchali na Srbech etnickou čistku. Mnoho z nich muselo svojí vlast opustit, tisíce jich našlo domov i v České republice.

A to je právě záhada. Proč například Britské listy, které o dokumentu hlásají, že je “ideologický” a “jednostranný”, přičemž v nadpise uvádějí “nesnesitelně špatný dokument” a chválí jeho zákaz vysílání, se v článku autor nezmínil ani o jednom svědectví Srba. I kdyby to bylo jediné zpochybnění obsahu či formy dokumentu od jediného člověka, který ze své strany zažil válku o Kosovo, byla by to známka alespoň minimální důvěryhodnosti. Přitom vybírat je z čeho. V české republice žijí 4 000 Srbů.

“Můj děda se bránil každodenním útokům muslimů na jeho dům,” uvádí jeden z nich. “Utekl jsem s rodinou před islámem, ne před Miloševičem. Utekl jsem před terorem NATO,” dá se shrnout motivace jeho bydlení v Česku a jeho kritický postoj k islámu a mezinárodní vojenské organizaci, jejímž členem je i Turecko, jenž do nynějška neuznalo vraždu milionu a půl arménských křesťanů jako genocidu. Sám se stýká s mnohými Srby, kteří žijí v této zemi a kteří také viděli onen zakázaný a údajně “ideologický” dokument. “Nikdo ani trochu nezpochybnil, že by dokument ukazoval pravdu,” tvrdí.

Článek Britských listů tvrdí, že výpovědi Albánců jsou v dokumentu značně omezeny. Jak však Albánci přistupují k cíli vytvoření etnicky čisté takzvané Velké Albánie, prokazují dnes a denně, například i při sportu. Vlajka “Velké Albánie” se snesla nad hřiště při zápase mezi Srbskem a Albánií. Tato provokace, která jasně naznačovala nenávist vůči Srbům, kteří žijí ještě pořád v části Kosovo, která má být podle plánů na vytvoření “Velké Albánie” její součástí, jasně ukázala i přístup hráčů Albánie. Srbský fotbalista totiž vlajku strhl, jakmile byla v jeho dosahu. Místo respektování svobody území se albánští hráči do srbských pustili slovními útoky a strkanicemi. UEFA pak též prokázala náklonnost vůči anti-srbské nenávistné kampani a několik týdnů po kontumaci ve prospěch Srbů toto rozhodnutí otočila ve prospěch Albánců.

Takže tvrzení, že výpovědi Albánců byly omezeny tak, aby Albánci vyzněli jako ti špatní, je vlastně podloženo pouze tvrzením. I více než deset let po takzvané “válce proti Miloševičovi” je totiž zřejmé, že Albánci chtějí Srby vyklidit z Kosova. Albánští hráči se se srbskými postrkovali o vlajku, která je symbolem organizace UČK. Ta má na svědomí smrt cca 100 000 srbských civilistů. Nešlo o vlajku Albánie, jak se snaží kde kdo prezentovat.

Mnozí kritici dokumentu tvrdí, že jsou Srbové v dokumentu prezentováni jako neviňátka a Albánci s mezinárodními organizacemi jako zlo. Je potřeba si uvědomit, jaké následky aféra Kosova má. Kdyby Albánci nebyli tak špatní, jak tvrdí dokument a kdyby NATO nebylo tak “zločinecké” a protisrbské, jak dokument naznačuje, nikdy by se z Kosova nestalo téměř čistě albánské území, kde Srb musí volat vojenský doprovod jen proto, aby si mohl bezpečně nakoupit.

Dokument Uloupené Kosovo můžete shlédnout na kanálu YouTube.com