Britští poslanci chtějí zakázat Trumpovi mluvit v Parlamentu

Donaldu Trumpovi má být iniciativou poslanců Parlamentu Velké Británie odepřen projev ve Westminster Hall, sídle Parlamentu Spojeného království – Sněmovny lordů. Obama přitom tamtéž již mluvil. Odpůrci iniciativy jí považují za hrubou urážku. Trump tak teoreticky bude mluvit “pouze” v Královské galerii.

Více než 150 poslanců Parlamentu Velké Británie podepsalo iniciativu, která požaduje odmítnout projev prezidenta Trumpa v této historické budově, píše Telegraph. Signatáři této iniciativy prý „Odsuzují pana Trumpa“ za jeho postoj k uprchlíkům z převážně muslimských zemí, a také i za jeho poznámky k ženám.

Poslanci také kritizují Trumpův pozitivní přístup k “mučení zadržených teroristů.” Jedná se o tzv. waterboarding, o kterém pan Trump prohlásil, že nevidí problém, aby byl použit proti teroristům. Waterboarding však Trumpova administrativa ještě ani nenařídila, na rozdíl od Obamy, který sice tento způsob výslechu oficiálně odsuzoval, ale za jeho vlády byla tato metoda mnohokrát aplikována.

Stephen Doughty, labouristický poslanec, který také podepsal tuto iniciativu prohlásil, že odepřít panu Trumpovi projev ve Westminster Hall bude vítězstvím zásad parlamentu Velké Británie. Předseda Labouristů se již minulý týden vyjádřil k petici, kterou podepsala maximálně 2% Britů, a žádal její uposlechnutí. Petice žádá zákaz vstupu Trumpa do Spojeného království.

Iniciativu založil multikulturní fanatik a příznivec války v Iráku

Za iniciativou s cílem zákazu mluvit na půdě Parlamentu je John Simon Bercow, britský politik a mluvčí poslanecké sněmovny od června 2009. Je to ten Bercow, který chválil vpád vojsk USA a Británie do Iráku kvůli neprokázanému obvinění z ilegální výroby zbraní hromadného ničení. Z Iráku se po válce stalo rozvrácené území, na kterém vzniklo mnoho islámských radikálních milic.

Bercow se dlouhodobě zajímá o Barmu a často zmiňuje otázky demokracie a genocidy v zemi prováděné tamními buddhisty na nebohých muslimech v Barmě. A byl to Bercow, který získal v roce 2010 ocenění Politika roku za svou práci na podporu rovnosti lesbiček, gayů a bisexuálů.

Trump jako Reagan

Donald Trump tak může čelit stejnému “osudu”, který potkal Ronalda Reagana, který na návštěvě Británie mluvil v Královské galerii, ve Westminster Hall již nikoliv.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.