Vydavatel zakázal životopisnou knihu Mila Yiannopoulose “Dangerous”

Kniha “Dangerous” je pojednáním o zážitcích z turné řečníka a pravicového provokatéra Mila Yiannopoulose, který sám toto turné nazval “Dangerous Faggot” neboli “Nebezpečný teplouš.” Osobně nezapadá do kategorie typicky mediálně zobrazovaného voliče Donalda Trumpa. Je gay, Žid a jeho současný partner je černoch. O to více jej levicový extremisté nenávidí.

Dangerous vedla ještě před vydáním žebříčky předprodeje. Částečně za to může Milo poděkovat právě extremistům, kteří například před třemi týdny napadli školu v Berkeley. Psali jsme zde. Nakladatelství Simon & Schuster, které zaplatilo Milovi zálohu čtvrt milionu dolarů (cca 12,5 milionu korun), čelilo nenávisti již od počátku. Nyní vydávání knihy zrušilo.
Například časopis Chicago Review of Books řeklo, že nikdy nenapíše recenzi o knize z tohoto nakladatelství. Časopis je všeobecně považován za poměrně vlivný. Nakladatelství pak čelilo výhrůžkám, bojkotům a peticím odpůrců Donalda Trumpa a Mila Yiannopoulose.

Kniha tak nebyla k dostání ani na Amazonu, kde se vyšplhala na první příčku co do počtu předprodejů.

Jeden z odpůrců Mila napsal, že je to dobře, jelikož Yiannopoulos řekl, že je v pořádku, že má gay sex s třináctiletým klukem, je-li tento kluk dostatečně vyvinutý. Pravda je v tomto případě taková, že Milo na jedné ze svých přednášek hovořil o jedné ze svých nepříjemných životních zkušeností.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.