Zvířata při halal porážce umírají v agónii kvůli muslimské ignoraci omráčení, vydala univerzita Bristol

Odborníci z britské univerzity Bristol provedli podrobnou studii, která se zabývala stresem zvířat ve vztahu ke způsobu jejich porážky. Výsledky rozzuřily multikulturalisty: zvířata, která jsou poražená islámským způsobem (tzv. halal), umírají v neúnosné agónii a bolestech, jelikož muslimové při porážce nesmí zvíře omráčit, píše Dailymail.

Studie univerzity Bristol, která byla publikována v odborném časopise Meet Science, uvádí, že někteří islámští učenci nejsou řádně poučeni o humánnosti předchozího omráčení před porážkou, což zvířata vede k umírání v bolestech. Ukázaly se výhody předchozího omráčení, kdy elektrický šok zmírňuje bolest zvířete při porážce.

Výjimka ze zákona z náboženských důvodů, halal porážky v Británii na vzestupu

Proti halal způsobu porážek se mluví čím dál hlasitěji. Mnohé instituce považují za “naprosto nepřijatelné, aby existovala časová prodleva mezi započetím porážky a momentem, kdy zvíře přestane vnímat.” Předpisy EU sice přikazují předchozí omráčení, nicméně v Británii platí, podobně jako u nás, výjimka z náboženských důvodů. Navíc čísla jsou na vzestupu.

Například za rok 2013 bylo v Británii v náboženských halal a košér jatkách usmrceno 2,4 milionů ovcí, což je oproti roku 2011 nárůst o 60%. Podle průzkumu agentury Food Standards bylo v halal prostorách přímou porážkou bez omráčení zabito 37% ovcí a koz, 25% skotu a 16% drůbeže.

Důkazy hovoří jasně pro omráčení

Gudrun Ravetz, předseda Britské veterinární asociace řekl: “Náš názor je, že všechna zvířata by měla být před porážkou omráčena, a to na základě přezkoumání důkazů, které indikují nepřijatelný časový úsek mezi porážkou zvířete a okamžikem jejich ztráty vědomí. (…) Tato studie upozorňuje na znepokojivě mylné představy o tom, co je to humánní porážka a zdůrazňuje potřebu vzdělání a dialogu tak, aby bylo zajištěno konzistentní pochopení společenského blaha předchozího omráčení.”

Na problematiku muslimské rituální porážky již několik let upozorňuje hnutí Islám v ČR nechceme.

Co je to Halal?

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.