Žhářský útok na pařížské policisty: 4 lidé zatčeni, 3 však byli propuštěni

Útok na policejní vozy, při kterém skupina asi deseti neznámých osob hodila do jednoho z nich zápalnou láhev a násilím držela dva příslušníky uvnitř vozu, má pokračování. Byly zatčeny čtyři osoby, ale po výslechu byly tři lidé (16, 19 a 22 let) propuštěni na svobodu. Podezíráni jsou především z natáčení videa útoku.

Pokus o popravu dvou policistů se stal na konci září v pařížské čtvrti Grande Borne, která je známá například tím, že se zde konaly velké protesty muslimských extremistů v roce 2005. Příslušnost pachatelů zatím policie nezveřejnila, je však velmi pravděpodobné, že pachateli jsou právě muslimové. Je to čtvrť, kde například vyrůstal Amedy Coulibaly, muslim, který útočil loni v košér supermarketu.

Čtvrtá osoba putovala do vyšetřovací vazby. Nikoliv však primárně kvůli útoku na čtyři policisty, ale kvůli drogový deliktům, uvádí le Parisien. Úřady tak stále marně pátrají po přímých pachatelích brutálního útoku, který spustil lavinu demonstrací policistů, hasičů, řidičů MHD a zdravotníků po celé Francii.

ON LINE: Protesty policie ve Francii po přestávce pokračují. Další demonstrace bude ve čtvrtek