Že by Obama nenapíchl Trumpa? Za jeho vlády byli odposloucháváni i jeho spojenci

Trumpovo obvinění z odposlouchávání ze strany Obamovy správy v době prezidentské kampaně v Trump Tower zní více pravděpodobně než naopak. Ačkoliv Trump vydal za necelé dva měsíce své vlády několik prohlášení, která nejsou pravdivá, či se pohybují na hranici pravdy a nepravdy, nyní neexistuje důvod mu nevěřit.

Je totiž vhodné připomenout, co vyšlo najevo před třemi lety. Server WikiLeaks zveřejnil seznam politiků, kteří byli odposloucháváni za vlády Obamy. Angela Merkelová například nechyběla. Loni v únoru vyšlo najevo, že napíchnutí bylo velmi rozměrné, sledován byl téměř každý vysoký politik. Odposloucháván byl třeba i hovor Silvia Berlusconiho s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem.

Zakladatel WikiLeaks k věci řekl, že v takovéto situaci může NSA odposlouchávat každého. Proti USA nebyly uvedeny žádné sankce. Obama nemusel nic veřejně vysvětlovat, maximálně vedl několik rozhovorů s dotčenými politiky mezi čtyřma očima.
Neexistuje tak skutečný důvod, proč Trumpovi nevěřit. Na konečný verdikt ještě musíme počkat. Obama vše, ostatně jako vždy, odmítl.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.