Humanitární organizace jsou spoluviníkem humanitární katastrofy v Africe

Poslední smutná reportáž ze Somálska, kterou uvedl zpravodajský portál seznam.cz, ukazuje na bezútěšnou situaci v zemi. A nejen tam, ale v celé Africe. Černý kontinent zásobují peníze humanitárních organizací, ale také je pravidelně zásoben novými přírůstky a drtivým nárůstem obyvatel. Neziskové organizace nedělají zhola nic pro jeho omezení.

Je však logické, že tam, kde bude příliš mnoho potenciálních spotřebitelů, nebudou stačit přirozené zdroje. Afrika se tak může stát navždy Západem dotovanou část světa. Stačilo by však relativně málo. Alespoň se snažit o omezení vysoké porodnosti a drtivého nárůstu obyvatelstva, například dotováním ochrany při sexu. Mnoho lidí v oblasti také umírá na pohlavní nemoci, například na AIDS a případná sexuální ochrana a dohled by mohly společně vyřešit i tento problém.
Jaký potíž mají neziskové organizace s tím, vytvořit takovou pomoc? Důvodů může být více.

Prvním z nich je dokola opakovaná politická korektnost. Je přeci nemožné chtít, aby chudáčků Afričanů ubývalo, ačkoli by se tak nedělo nějakou genocidou, ale ochranou proti přemnožení, které je hlavní příčinou nedostatků zdrojů v Africe. Musí se o tom mlčet, protože je to neuctivé k Afričanům.

Druhým důvodem může být také to, že ochrana při sexu by mohla v dlouhodobém hledisku opravdu začít problémy řešit, čímž by se mohlo začít také omezovat dotování neziskovek. Věřte, že dobrovolník v Africe má jiný vztah k dotacím než ředitel neziskové organizace a jeho rodinní příslušníci či dobří známí na manažerských postech. Hrozilo by také, že absolventi tzv. humanitních oborů by začali přicházet o možnosti uplatnění.
Nabízí se samozřejmě varianta, že správně jsou obě možnosti. Nebo ani jedna. Ještě je tu třetí možnost. Že jsou všichni lidé okolo humanitárních organizací slepě přesvědčeni, že jejich pomoc dlouhodobě zlepší situaci v Africe. Vzhledem k naivitě například okolo islámu bychom se možná ani nedivili.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.