Schwarzenberg ubytoval zloděje a vandaly stíhané Ruskem

Karel Schwarzenberg, známý svým velmi protiputinovským přístupem, ubytoval na svém panství Orlík Ruskem stíhané členy skupiny Vojna. Skupina, která je v EU známá jako disidentská, čelí vyšetřování v Rusku.

Karel Schwarzenberg prohlásil, že než vydat skupinu Vojna Rusku, raději je ubytuje u sebe. A po neshodách se skupinou Ztohoven se tak skutečně stalo. S nimi se Oleg Vorotnikov a jeho žen Natalij Sokolová nepohodli kvůli rozhovoru pro server Aktuálně.cz, kde se zastávali Vladimíra Putina.

Vojna se stala součástí velké akce, kdy organizovaný dav převracel policejní vozy pod záminkou hledání golfového míčku. Vorotnikov a Sokolová také nakreslili velký penis na most. V Rusku tak členové Vojny čelí obvinění z výtržnictví, urážky úřední osoby a násilí proti úřední osobě. Tresty jsou od nucených prací do deseti let vězení.

Vorotnikov je proslavený zloděj. Doufáme, že Karel Schwarzenberg pak zpětně nahradí místním obchodníkům škody, které zřejmě v následku krádeží vzniknou. Zajímalo by nás, co by čestný předseda TOP09 dělal, kdyby Miloš Zeman ubytoval na Hradě skupinu lidí, která by byla vyšetřovány úřady v USA…