Vyvěsil na zeď v Londýně fotku Konvičky s adresou: Abyste ho mohli navštívit, vyzývá muslimy

Míla Hájek se v komentářích u příspěvku na Facebooku Bloku proti islámu pochlubil cedulí, kterou vytiskl a vyvěsil na zeď údajně v oblasti východního Londýna. Ta je všeobecně považována za muslimskou čtvrť, kde se pohybuje větší počet extremistů napojených na mezinárodní muslimské komunity. “Konvička je radikál, tak třeba nějakého místního radikála taky nasere. Tady se rodí Jihádi Johnové a další, co si dělají rádi dovolenou v Sýrii,” chlubí se i na své facebookové zdi. Zde níže autor na fotografii:

autor výzvy muslimům

“Martin Konvička je český leader anti-muslimské nenávistné skupiny, chce všechny muslimy namlést do masokostní moučky a odeslat do koncentračních táborů. O vašem prorokovi mluví jako o pedofilovi,” píše vzkaz pro radikály. Ke vzkazu dopsal adresu jeho pracoviště s výzvou, ať Konvičku muslimové navštíví osobně a “vyvedou ho z omylu.” Pro další informace o Konvičkovi pak připsal emailovou adresu [email protected].

Příspěvkem na zdi v Londýně se chlubí na zdi Bloku proti islámu. V komentářích pod fotografií pak dementuje veškeré nesouhlasné názory i nadávky. Jan Krynický reaguje: “Soudruh si objednal vraždu a ještě se tím chlubí,” načež Hájek tvrdí, že “Jako politik musí počítat s publicitou i tam, kde po ní netouží.” 

“Takovou srandu jsem dlouho nezažil, jako Konvičkův ksicht na mešitě v Londýně,” pyšní se Hájek. “Připomínáte mi Sudeťáky, kteří lezli Němcům do prdele,” reaguje další uživatelka. Alena Kašíková mu píše: “Malej estébáček. Ten žít za totality, jistě by byl brzy povýšen.” Na to Hájek odpovídá: “A vy byste byla dozorce v koncentráku a blafala Konvičku.” A v dalších komentářích se opakuje. “Tady se rodí Konvičkovi milovníci. Taková ta radikální odnož. Tak třeba ty koncentráky proberou osobně,” píše pod komentářem u příspěvku Bloku proti islámu, kde se poprvé zviditelnil. Na poznámku Dana Macouna “Musí ti dojít, že jsi vědomě ohrozil člověka na životě,” odpovídá Hájek: “Ohrozil? Nepoužívejte minulý čas v tomto případě. Vousáči nejsou rychlá rota, ale postupují systematicky.” To si můžete ostatně přečíst v komentářích pod tímto příspěvkem.

discussion

Lidé se v diskusi shodli, že napsat takový vzkaz muslimům na mešitu ve východním Londýně, může být nebezpečné. Islámské organizace napříč evropskými státy navzájem kooperují, například skrze radikální stránky sharia 4 se spojují weby po celé EU. Česká Sharia4czechia se po cyberútoku přesunula na doménu islámská výzva.cz Tam produkuje stejné extremistické a propagandistické články jako v původním webu. V Belgii je stránka sharia4belguim pod drobnohledem bezpečnostních služeb. Samotná česká verze v jednom z článků vyzvala k “modlitbě za pád Izraele.”

Islámská nadace a Ústředí muslimských obcí má potíže například s islámskou knihou Základy Tauhídu, která šíří nenávist proti Západu. Dva čeští muslimové byli natočeni na video, jak v brněnské mešitě káží nenávist proti Židům a vyzývali muslimy, aby bili děti, které se nebudou chtít podvolit islámu a nenávidět Západ. V rámci údajné svobody projevu byli oba osvobozeni. Jiný český muslim, bývalý předák Muslimské unie, tvrdil, že právo sharia je moudré. To však již v roce 2003 vyvrátil Evropský soud pro lidská práva, který řekl, že “kdo má ve svém programu právo sharia, má ve svém programu porušování lidských práv a svobod.” 

screen Hájek