Národní tisk Íránu sponzoruje soutěž, která zavání pochybováním o holocaustu

Pochybovači o židovském holokaustu mají žně. Hamshahri, hlavní národní tisk Íránu, sponzoruje projekt International Holocaust Cartoon Competition (IHCC). Akce má údajně upozornit na “západní pokrytectví ohledně svobody slova.” Západ podle pořadatelů odmítá jakoukoliv diskusi o židovském holocaustu za druhé světové války, na druhé straně však kárá východní země za omezování svobody tisku. V roce 2015 se jednalo již o druhý ročník soutěže.

Hamshahri se rozhodl sponzorovat druhý ročník IHCC poté, co se časopis Charlie Hebdo po útocích na svojí redakci rozhodl dále zveřejňovat karikatury islámského proroka Mohameda. Uzávěrka soutěže byla 1. dubna. Vítězové a jejich tvorba následuje na obrázcích. Některé zavánějí dokonce čistým pochybováním o holocaustu.

Vítěz první ceny Abdellah Derkaoui:
holokaust první cena

Vítěz druhé ceny Carlos Latuff:
holokaust druhá cena

A vítězové dvou “zvláštních” cen, Naji Benaji z Maroka a Maziyar Bizhani z Íránu:
holokaust zvláštní cena
holokaust další speciální cena

Pochybnosti o existenci holocaustu Židů vyjádřil i bývalý prezident Mahmúd Ahmadínežád. Vyjádřil se tak v prosincovém projevu v roce 2010. Dále pak vyzval, aby o sporu mezi Izraelí a Palestinci rozhodlo referendum, kde by, krom obyvatel židovského státu a pásma Gazy, mohli hlasovat i Palestinci, kteří v minulosti opustili území. Také v těch samých projevech vyzval Evropu, aby pro takzvané sionisty vytvořili stát na území Evropy, třeba uvolněním nějaké německé provincie. Írán již delší dobu diplomaticky napadá Izrael, v rámci takzvaných izraelsko-arabských sporů je Írán dlouhodobě aktivní. Již několik let se v politických kruzích mluví o hrozbě války mezi oběma zeměmi.

IHCC bude v termínu od 15. do 30. května vystavovat nové kresby autorů z více než padesáti zemí světa. Na závěr ještě jeden obrázek karikatury holocaustu, který jasně naznačuje pochybnosti o tom, že k tomuto největšímu válečnému zločinu novodobé historie došlo:
účastník

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.