VIDEO: Britského vojáka zbili a přejeli autem, policie zatkla pachatele jménem Hussain

V britském Yorkshiru došlo na Nový rok kolem 4:40 k vážnému napadení. Až patnáct mužů zde brutálně zmlátilo 21-letého vojáka Joshua Adams-Mitchella. Jeden z pachatelů pak nasedl do vozidla značky Mercedes-Benz a podle svědků v rychlosti až 80 km/h do muže najel. 21-letý voják zázrakem přežil s mnohočetnými poraněními žeber či plic. Svědci události hovoří o skupině muslimů, informace se však nepotvrdily.

ČLÁNEK BUDE AKTUALIZOVÁN

6.1.: Policie zatkla pachatele jménem Ali Hamza Hussein, kterému je 23 let. Řídil Mercedes, kterým srazil vojáka. 

Aktualizace 22:15
Kampaň na příspěvek vojákovi je zde. Lidé už přispěli přes 8 000 liber.

Aktualizace 21:55
Tommy Robinson na své facebookové stránce tvrdí, že 15 pachatelů by mělo být muslimy. Nejdříve jej měli nazvat odpadem a když se voják rozhodl opustit prostory klubu TBC, skupina mužů se do něj pouštěla dále a narážela na jeho působení v armádě. Jeden z nich pak nasedl do modrého Mercedesu, rozjel se do rychlosti kolem 50 mil za hodinu (80km/h, poznámka red.) a vojáka srazil. Ten pak letěl vzduchem.

Policie nicméně zatím rasový čin ani motiv působení v armádě nepotvrdila.

Událost se odehrála asi hodinu poté, co došlo k útoku nožem v Manchesteru. Píšeme zde.

Dosavadní informace zní takto: Muž byl účasten bitky s více lidmi v klubu, venku byl 27-letým mužem přejet Mercedesem. Muže, který řídil auto, policie podle zdrojů zadržela.

Svědci však vypovídají více. Podle nich mužům vadilo povolání oběti. Dále se hovoří o tom, že pachatelé byli sice rodilí Britové, nicméně muslimové a právě proto jim vadil voják jako takový. Bitka se odehrála, když jeden ze skupiny, která vojáka zbila, slyšela, jak se s jiným vojákem baví o svých cestách. O detailech činu se rozpovídal i komentátor Tommy Robinson, jehož iniciativa vedla k tomu, že na sbírku lidé vojákovi přispěli již tisíce Liber.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně a pomoct tak jeho šíření mezi lidi.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní.