Česká televize v dětském vysílání propagovala muslimský svátek hromadného podřezávání zvířat

Svátek Íd al-Adha jeden ze dvou nejdůležitějších islámských svátků a patří k němu jedna nepříliš pěkná tradice. Po ulicích tečou tisíce litrů krve ze zvířat, která byla poražena takzvanou halal metodou.

Halal metoda pro porážku zvířete:

-Zvíře je otočené směrem ke Kábě
-Zvíře mnohdy trpí zavěšené hlavou dolů, aby krev rychle odtekla
-Zvíře musí slyšet modlitbu při provádění porážky
-Zvířeti nejsou při řezu přerušeny vazy, zvíře je tak, na rozdíl od porážky klasické, při plném vědomí
-Při této porážce se údajně kvůli stresu a utrpení zvířete do masa dostávají nezdravé látky, které v mase po klasické porážce nejsou
-Různé veganské spolky, které kritizují jakékoliv zpracování zvířat, nedávají najevo odpor k tomuto druhu porážky zvířat

Grafika: IVCRN.CZ

Česká televize na svém kanále 😀 již čelila kritice za to, že do dětí v takzvaných zprávičkách tlačí politiku proti Donaldu Trumpovi či proti židovskému státu Izrael. Nyní v pořadu naznačovala pozitiva svátku Íd al-Adha. O jeho stinných stránkách se rozepsal web IVČRN.cz.

“Já mám fajn sako a já fajn hidžáb,.., tak zakřič Eid Mubarak na všechny které znáš, bez pozdravu nové kamarády nezískáš,” zpívaly postavičky Peg + Prasátko v pořadu Kouzelná Školka České televize v kanále Déčko dne 27.12.2018. Pohádka propagovala právě tento islámský svátek. Muslimové mají při něm údajně rozdávat oříšky a masové kuličky. O halal porážkách a ulicích plných krve se snad i naštěstí postavičky nezmínily.  

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní.