Václav Havel osvobodil milostí několik vrahů, jeden z nich zabíjel po propuštění

Prezident Miloš Zeman je nyní terčem kritiky za to, že se rozhodli udělit milost Jiřímu Kájínkovi, vrahovi odsouzenému na doživotí. Nejhlasitější kritika je přitom slyšet hlavně od příznivců bývalého prezidenta Václava Havla.

Za 12 let výkonu služby prezidenta České republiky udělil Václav Havel více než 2000 milostí, to je téměř 200 ročně a více než 1 milost obden. Jeho milosti se však nevyhnuly ani vrazi.

V roce 1999 udělil Havel milost například Petře Teclové, pravomocně odsouzené ženě za smrt svého 17 měsíčního syna. Podle všech svědků z okolí působila po smrti dítěte, které umíralo několik hodin bez pomoci, jako kdyby z ní vnitřně spadlo nějaké těžké břemeno.

V roce 1994 byla milost prezidenta republiky udělena 35 letému Zdeňkovi razlovi. Ten byl velice nebezpečný pro všechny spoluvězně, jednoho se pokusil umlátit kladivem. Sám při výpovědi několikrát uvedl, že ho vzrušuje a vnitřní uspokojuje pohled na stříkání krve.

Po propuštění z psychiatrické léčebny v roce 1996 spáchal muž několik vloupání a škodu za několik milionů korun. Pět měsíců po propuštění zavraždil německého občana několika ranami kladivem do hlavy. Logicky mi opět sedí. Dostal 24 let nepodmíněně.

Prezident Václav Havel udělil milost v roce 2000 také Zdeňku Růžičkovi. Ten byl v roce 1997 odsouzen za dvojnásobnou vraždu více než šedesátiletého manželského páru. Vraždu spáchal v roce 1992.

Také Václav Klaus měl za dobu svého prezidentování několik sporných milostí. Omilostnil například známou své manželky. Nikdy se mu však nepovedlo to, co Havlovi. Neosvobodil 3 pravomocně odsouzené vrahy.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.