Nálepky a nadávky. Stránka “proti nenávisti” však spolupracuje i HateFree Culture

11 milionů Francouzů otevřeně označil za neonacisty, další tisíce a tisíce lidí označuje takto dokola. Zahrává si z expresivní výrazy, pojmy a nálepkami. To je, mimo jiné, zatím neznámý administrátor stránky Stop náboženské a rasově nenávisti.

Po přečtení několika příspěvků a popisků obrázků člověk nabývá dojmu, že se jedná o stránku jakéhosi trola. Není to však obyčejný troll. Tento totiž spolupracuje s vládním projektem HateFree Culture. 

Jak taková spolupráce probíhá? Jednoduše. HateFree Culture na svém Facebooku sdílí nějaký odkaz s komentářem, který vyvolá jakousi diskuzi. V této diskuzi argumentují i kritici HateFree Culture a administrátor této stránky odpovídá. 

Po nějaké době mu jednoduše argumenty dojdou. Stává se to velmi často. Pak nastupuje Stop rasové i náboženské nenávisti. Přidá několik nálepek o tom, jak jsou fobíci směšní a rasisté. HateFree odpoví této stránce, aby se zdržela expresivních výrazů. 

Varuje, ale nikdy nesmaže jakýkoliv komentář této stránky. Stop náboženské a rasové nenávisti nadává dál. HateFree Culture už na další argumenty nezareaguje. V několika případech pak pokračuje hádka mezi uživatelem a touto trollí stránkou. A jakmile uživatel jakkoliv napadne tuto stránku, HateFree Culture smaže všechny komentáře a zablokuje ho.

Jak moc je tato spolupráce systematicky naplánovaná, není možno dokázat. Možno je dokázat pouze to, že probíhá. Do jisté míry však působí jako předem domluvená. Neustále se opakuje a je to vždycky stejné.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.