Švédský odvolací soud vyhostil pět Afghánců za znásilnění

Ve švédské Uppsale na konci roku parta Afghánců udeřila do hlavy mladšího chlapce. Následně jej zatáhli do lesa, kde jej mučili, plivali na něj, uráželi ho a znásilnili, píše Aftonbladet.

Okresní soud pak všech pět odsoudil za znásilnění a jednoho z nich za dětskou pornografii, jelikož si útok natáčel na mobil. 3 dospělí pachatelé dostali trest na 6 a půl roku, dva mladiství pak obdrželi tresty nižší, z nich 17-letý dostal 15 měsíců, 16-lety o dva měsíce méně.
Obžaloba k tomu ještě navrhovala dotyčné vyhostit. Okresní soud však státnímu zástupci nevyhověl. Soudce se bránil zprávou z Migragion Board, které uvedlo, že těsně před rozsudkem se v Afghánistánu, odkud jsou všichni pachatelé a mají také jeho občanství, zhoršila bezpečnostní situace. Vyhoštění by jim tedy příliš mnoho uškodilo.

Státní zástupce tak podal částečné odvolání na Odvolací soud. Ten naopak potvrdil, že závažnost trestných činů obžalovaných je dostatečná pro vyhoštění všech pachatelů bez ohledu na jejich věk a situaci v zemi jejich původu.

Část z pětice pak začala tvrdit, že se narodili v Íránu a Afghánistán neznají. Jeden se nechal slyšet, že se bojí Talibanu a k rodině v Íránu se nevrátí, jelikož jej pravděpodobně odmítne za činy, které spáchal.
Obhajoba to vzala jako argument a přidala, že za znásilnění chlapce může být dodatečně potrestán smrtí a rodina se jej zřekne, či se na jeho zabití bude rovnou podílet. Odvolací soud však argumenty smetl ze stolu s tím, že pro takové tvrzení nejsou žádné důkazy.

Obžalovaní se do Švédska mohou vrátit za 10 let.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.