Hrebenar: Sociálka by se měla zabývat xenofobními rodiči

Jiří Hrebenar ve svém článku o údajném ohrožení výchovy xenofobií vyzval sociálku, aby se zabývala rodiči, kteří se podle něj provinili tím, že v autě pustili písničku kapely Ortel před svým synem a u poslechy této kapely se natočili na video, které umístili na YouTube.

Hrebenar výchově dětí k toleranci věnoval článek v reakci na video rodiny, která se natočila při poslechu písně Ortel – Mešita. Video, které za 7 měsíců nasbíralo 71 000 shlédnutí, obdiv i kritiku, Hrebenar hodnotí jako ohrožení výchovy.
“Rodiče jsou ze zákona povinni neohrožovat mravní vývoj dítěte a propagace nenávistných názorů nevhodně zasahuje do vývoje dětské mysli, jež se následně vyvíjí nezdravě. (…) Možná právě proto by se sociálka měla zabývat rodinami natáčicími podobná videa jako je toto,” napsal Hrebenar.

Hrebenar také uvedl, že zneužívání dětí je jednou ze známek extremismu, který se neštítí ničeho. Asi zapomněl na demonstraci proti xenofobii z roku 2015:

Hrebenar při zmínce o zneužívání dětí v extremismu zřejmě zapomněl na demonstraci proti xenofobii z roku 2015

Autor bulváru Novotný rodinu z videa nahlásil

Pavel Novotný, který je známý svými radikálními a vulgárními postoji ke kritikům migrace, islámu a multikulturalismu, již rodinu nahlásil na OSPOD. Rodina se jeho nařčení ze zanedbávání výchovy chce bránit u soudu a žádat omluvu a odškodné.

O případu již informovaly například Parlamentní listy. Přestože je video staré několik měsíců, až do začátku března na něj nebyl žádný velký ohlas. Většinu svých shlédnutí a záporných hodnocení video získalo právě od chvíle zveřejnění kauzy.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.