Střelba v kanadském Quebeku: Může za to Trump, střelci křičeli Allahu Akhbar

Šest mrtvých přinesl útok na islámské centrum v kanadském Quebeku, které je nazýváno “velkou mešitou”. Premiér Kanady překvapivě vynesl předčasný soud: “Jednalo se o teroristický útok na muslimy,” napsal na Twitter.

Novináři v České republice dokázali, že často kopírují zahraniční zdroje prakticky doslovným překladem. Zajímavé může být porovnání článku z iDNES.cz a NYTimes. Podle obou médií útok souvisí s prasečí hlavou u mešity, která čelila útoku. Hlava se u dveří měla objevit před několika týdny. A také útok možná souvisí s Donaldem Trumpem, který před několika dny vydal exekuční příkaz k zastavení migrace ze zemí, od kterých hrozí islámský terorismus.

Oba články se rozchází s článkem na Mirror.co.uk, podle jehož zdrojů pachatelé, z nichž dva byli již zadrženi, křičeli “Allahu Akhbar.” Totéž uvádí i Daily Telegraph. Zatím tedy není nic jasné.

Tragický útok může nebo nemusí být součástí nevraživosti vůči muslimům v Kanadě, jejíž premiér slíbil přijímat všechny migranty, které USA odmítnou. A také se může jednat o již tradiční souboj “sunnité vs. šiíté,” stejně tragický, ale dokázal by, jak je důležité nepronášet předčasné soudy.

Tyto soudy jsou totiž často vyčítány kritikům islámu, když se stane podobná tragédie. A politici s médii většinou až do poslední chvíle volí velmi opatrná slova: “Zatím nevíme, zda jde o terorismus,” shodují se i několik dní po útoku. Nyní, po útoku, při kterém zahynuli muslimové, se o terorismu a nenávisti hovoří automaticky.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.

____________________________________________________