Protest proti Trumpovi s vražedkyní na pódiu, ve Washingtonu mluvila o ženských právech

Týden po inauguraci Donalda Trumpa prezidentem přibývá skandálů kolem demonstrantů z řad jeho odpůrců. Tím možná nejvýraznějším může být objev ohledně řečnice z akce Women’s March ve Washingtonu. Na pódiu tam o ženských právech hovořila Donna Hyltonová, odsouzená vražedkyně.

Donna Hyltonová je v současnosti aktivistkou, která se živí přednáškami o ženských právech. Jejími klientkami jsou oběti domácího násilí či ženské oběti justičních omylů a šikany. Je i veřejně známá, loni například poskytla rozhovor pro ABC. Za sebou má však minulost, která není vhodná pro slabší povahy.

Jak dokazuje článek v archivu The New York Times, v roce 1985 bylo zadrženo sedm lidí, které policie vyšetřovala v souvislosti s únosem, mučením a vraždou šedesátiletého muže. Realitní makléř, za nějž skupina tří mužů a čtyř žen nejdříve požadovala výkupné po jeho příteli, byl nalezen mrtvý v kufru.

Oběť skupiny byla vězněna 15-20 dní. Byl zavřený v šatní skříni, kde měl i “toaletu” z kastrolu. Podle nařízené pitvy byl brutálně fyzicky napadán a nakonec udušen. Mezi odsouzenými je i v době činu dvacetiletá Donna Hyltonová, která dostala 25 let natvrdo právě s přihlédnutím na její agresivitu a brutalitu. Odseděla si deset ve vězení s maximální ostrahou.

O případu, který byl svého času velmi skandální a medializovaný, píše i článek “Zločin a trest” v Psychology Today z roku 1995. Podle článku se jednalo o zlomovou kauzu, ve které šlo o důležitou otázku, jak tvrdě trestat ženy za brutalitu k mužům. Článek zároveň upozorňuje, že zavražděný muž si přivydělával i podvody, při nichž způsobil škodu přes 130 tisíc dolarů.

Akci Women’s March dotoval miliony dolarů i George Soros, a to přes více než 50 neziskových organizací propojených s Open Society Fund.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.

____________________________________________________

Článek z New York Times, 1985 v online archivu