Stížnost advokátní komory na Samkovou je bezpředmětná, uvedla kontrolní rada

Kontrolní rada České advokátní komory zamítla několikanásobnou stížnost na právničku Kláru Samkovou, která přirovnala islám k nacismu či komunismu.

13.1. projednala kontrolní rada ČAK několikanásobnou stížnost na právničku Samkovou, která na půdě Sněmovny přirovnala islám s nacismem či komunismem. Dovolává se na Listinu základních práv a svobod, která zaručuje svobodu slova či projevu.

“I advokát má právo veřejně vyjadřovat svůj názor, a to i k otázkám, které mohou být chápány jako politické či konfliktní. (…) Podle Kontrolní rady ČAK  Vámi vytýkané jednání advokátky nepřekračuje meze stanovené ustanovením čl. 4 etického kodexu. Z tohoto důvodu Kontrolní rada ČAK Vaší stížnost jako nedůvodnou doložila,” píše Kontrolní rada ve zprávě stěžovateli Janu Mikšovi, který dopis přeposlal Samkové.

“Takže i advokát může srovnávat islám s nacismem, fašismem a komunismem. Jenom Česká advokátní komora stále tvrdí že toho, kdo islám (nacismus, fašismus, komunismus) propaguje a dožaduje se jeho realizace, není možno proklínat. Příležitostně se zeptám, co si o tom myslí v Auschwitzu,” uvedla ke kauze přímo advokátka Samková na svém Facebooku.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.

____________________________________________________