Romea je odpovědná za nepokoje v Žatci. Video z pizzerie dokazuje, že Rom zemřel bez cizího zavinění 

Romea se svojí touhou všude najít diskriminaci Romů přesáhla veškeré meze slušnosti. Lži a polopravdy, které vedly k výhrůžkám že strany tamních Romů, by měly vést k uzavření penězovodů do neziskové organizace. Celou kauzu podobně zaujatě sledovala i Česká televize.

Příběh mrtvého Roma v žatecké pizzerii má konečné rozuzlení. Majitelé na veřejnost pustili video, které dokazuje, že 26-letý Rom odešel samovolně a selhání organismu, které nápověděla pitva, bude k pravdě blízko, či bude přímo pravdou. Romea a Česká televize by měly přijmout odpovědnost za násilí a výhrůžky, které okolo smrti mladého muže vznikly.

Romy totiž rozzuřily především zprávy webu Romea.cz, kde “anonymní svědci” uváděli “zaručená svědectví” o tom, že mladý Rom byl obětí bílého rasistického násilí. Česká televize přiložila pod kotel napětí také reportáží, která bagatelizovala výpovědi přímých účastníků a naopak se přikláněla k venku stojícím svědkům, samozřejmě Romům.

Video z bezpečnostních kamer však veškeré výpovědi těchto lidí zpochybňuje. Musíme si připomenout, že Romea příspěvky státu a norských fondů používá i k tomu, že sleduje média a obviňuje je z diskriminace Romů v případě, že televize odvysílá moc reportáží, kde označí Roma za pachatele, a to i na základě pravdy. Předloni získala na tento monitoring přes dva miliony korun.

A teď, lhaním a obviňováním z rasismu, podnítila Romy k nenávisti, k pietním akcím, kde padala slova o vypálení pizzerie i k výhrůžkám přímo zaměstnancům podniku. Jeden z nich, přestože nebyl ten den v práci, byl pod tlakem vyhrožování nucen dokonce opustit město.

Romea je typický případ organizace, která se ve svém dokazování o tom, jací jsou bílí lidé zlí, dostala za hranicí lhaní a pomluv. To samé by nemělo projít ani veřejnoprávní televizi.

Pravda o zločinnosti Romů? Zapomeňte. Česká média mají již léta náhubkový zákon