Rasistický Rom z divoké piety v Žatci dostal 8 měsíců

Server Romea uvedl: “další odsouzený v souvislosti se smrtí Roma v Žatci a opět je to Rom,” jako kdyby soudy byly rasistické. V prvním odstavci Romea uvádí, že Rom “měl vykřiknout vulgární rasistické nadávky.” Ve skutečnosti jednačtyřicetiletý Miroslav Fedák před kamerami organizace Romea křičel směrem k policistům: “M***y český!”

Ve videu rasistické urážky na policii volá více Romů, odsouzen byl však jen nejhlasitější z nich, a to právě Fedák. V omluvě uvedl, že byl opilý a jednal v afektu, protože zemřelý Rom v žatecké pizzerii, který podle prověřených analýz zemřel bez cizího zavinění, byl jeho bratranec.

Soud zřejmě přihlédl k těmto okolnostem a Fedák dostal jen 8 měsíců odnětí svobody. Rozsudek je pravomocný, obě strany se vzdaly práva na odvolání. Jiný Rom, který na videu uvádí, že pizzerii podpálí, souzen nebyl.

Jiný Rom vyhrožoval obsluze pizzerie, byl též odsouzen

Na začátku prosince již Okresní soud v Lounech dnes poslal dvacetiletého Vladimíra Kudráče za nebezpečné vyhrožování na čtyři měsíce do vězení. Na facebook jednoho z členů obsluhy, který ani v době smrti Roma nebyl v práci, řekl, že jej zabije před vlastní ženou a podnik vypálí. Oběť výhrůžek musela dokonce na nějaký čas odjet z Žatce ve strachu o život.

Reakce organizace Romea? Tohle je nic moc. Na Romy se nadává víc. Nahlašujme!

Romea v článku o odsouzení Fedáka zveřejnila komentář Viktora Elšíka. Ten rasistické urážky v podstatě ani neodsoudil.

Jako “mr*ka česká” není rozhodně moc hezké označení, to se asi shodneme. A ano, je i rasistický. Ale “k*rev cikánskejch” a dalších protiromských nadávek jsem za život slyšel a čet mnohonásobně víc, a to nemluvím o všemožných rasistických poznámkách, úšklebcích a rádoby seriózních úvahách bez vulgarit,” uvedl na facebooku.

“Pojďme nahrávat, pojďme zaznamenávat, pojďme podávat trestní oznámení! Jinak u nás za rasismus budou sedět jen jeho největší oběti!” vyzval Elšík. Výzva k potírání romského rasismu, i po dvou odsouzeních, v nedohlednu.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.