O vandalismu na “HateFree” kavárny jsme věděli hned, pravoslavný kostel média nezajímá

V pražských Olšanech někdo posprejoval pravoslavný kostel islámskými hesly v azbuce. Událost se stala v noci na 28. dubna. Vandalismus však zůstal bez povšimnutí médií.

Zhruba o rok dříve nyní již zřejmě známí pachatelé posprejovali kavárny, které na sobě nesou nálepku takzvaných “HateFree zón.” Hned druhý den dopoledne byl tento útok ve všech médiích. Adriana Krnáčová a Dominik Feri se již odpoledne nechávali fotit, jak omývají jednu z kaváren.

Hned se v České televizi a internetových serverech na rozhovorech scházeli všeljací odborníci, kteří vysvětlovali, jak v České republice roste mezi lidmi nenávist a že za to může Rusko (opravdu bez nadsázky) a populistické hlasy, které šíří paniku a negativní emoce.

Celá událost, a níž by by znám pachatel či jeho motiv, vyvrcholila demonstrací proti nenávisti a nikomu nevadilo, že ji pořádal známý antisemita Májíček. O HateFree demonstraci, kde se sešli zástupci HateFree kaváren, antisemita či levicoví extremisté, jsme psali zde.

Arcibiskup Jáchym událost zveřejnil včera. Kdyby se jednalo o nějaký útok na mešitu, již o tom víme. Jak je to možné? Novináři na sociálních sítích sledují především své “politické spojence.” Dlouhodobý trend způsobil, že pravoslavný kostel není spojenec novináře, jé to facebooková stránka HateFree Culture či muslimské obce.

Jé tak možné, že o události nic nevědí. Tím jen dokazují neschopnost bez kontaktů na Facebooku cokoliv zjistit. Nebo o tom ví. O to je to horší. Je totiž možné, že se jednoduše bojí napsat o vandalismu s islámskými hesly. Museli by napsat to slovo na “i” a to jim jde jen tehdy, píší-li o oběti…

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně a pomoct tak jeho šíření mezi lidi.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.