Nepokoje v Paříži: Policie vyklízí tábor obyvatel džungle z Calais

Policie se na několika místech v centru Paříže střetla s migranty, kteří po vyklizení tábora v Calais obsadili bulvár v hlavním městě. Při vyklízení nepovoleného stanoviště se někteří migranti s pořádkovými jednotkami střetli, či předváděli hysterické scény. Mnoho z nich se totiž obávalo, že přijde o naději odcestovat do Británie, které se doposud nevzdali.

“Nebudeme nadále tolerovat ilegální tábory,” řekl Hollande a policie tak zahájila operaci, která má podle prezidenta “stejnou povahu, jako operace při vyklízení tábora v Calais.” Operace začala v 8 hodin ráno a Afghánci a Eritrejci se střetli s policií, údajně v obavách o svůj majetek, píše DailyMail.

Čtěte také: vyklízení Calais postihlo i Paříž. Do centra dorazily na tři tisíce migrantů

Obyvatelé se shodují, že na zásadní převrat je již pozdě. Jedni tvrdí, že žadatele o cestu do Anglie by měla přijmout Anglie. Jiní tvrdí, že jakékoliv vyklízení a stěhování je jen laciné socialistické gesto, které v dlouhodobém výhledu neřeší migrační krizi.

Oficiální centrum, které zahrnuje i fotbalové hřiště, umožní jeho obyvatelům zůstat až deset týdnů. Během dvou let však pravděpodobně dojde k jeho uzavření. Další centrum pro ženy a děti bude otevřeno na předměstí hlavního města v Ivry-sur-Seine, bude mít kapacitu 350 míst a otevřeno by mělo být kolem přelomu roku.

Paříž, krom nepokojů, též čelí vytrvalým protestům místní policie:

ON LINE: Protesty policie ve Francii po přestávce pokračují. Další demonstrace bude ve čtvrtek