Největší ateistické komunitě na Facebooku hrozí bezdůvodné smazání

Facebook odstranil největší mezinárodní ateistickou stránku Atheist Republic s více než milionem a půl fanoušků. Administrátorům se později dostalo druhé šance.

Na 24 hodin byla stránka obnovena a má tento čas k tomu, aby “odstranila nenávistné příspěvky proti islámu.” Administrátoři neví, zda tedy z “zájmu svobody slova” smazat vše o islámu, co kdy na stránce vydali.

“Naše stránka je pod dohledem pro následujících 24 hodin. Musíme smazat všechny nejvíce útočné příspěvky a úplně vše anti-islámské, abychom stránku zachovali naživu,” píší administrátoři. Facebook tak potvrdil, že neřeší nenávist, ale jakoukoliv slušnou kritiku islámu. Vůbec jej nezajímá rozdíl mezi kritikou a urážením.

“Škoda, že nemáme ponětí, jak Facebook určuje, co je nenávistný projev, takže to celé může být složité,” dodávají administrátoři stránky. Facebook nereagoval na žádný příspěvek, který kdy kritizoval jakékoliv jiné náboženství. Podezření také padá na tisíce členů nespočtu facebookových skupin, které nabádají k organizovanému nahlašování všech k islámu kritických stránek.

Facebook již aktivně pomáhá Pákistánu s hledáním nepohodlných. Pomůže úřadům dopadnout kritiky islámu či odpadlíky a tím je dostat před soud, kde jim hrozí až trest smrti.

Po případném smazání facebookové stránky ještě existuje skupina a komunita samozřejmě má i webové stránky.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.