Nechtěli, aby jejich dítě šlo do mešity. Dostali pokutu 300 euro

Rodiče dítěte po nahlášení ředitelky školy dostali pokutu 300 euro (7 200 Kč) za to, že své dítě odmítli pustit do mešity. Případ se odehrál v městečku Rendsburg (Šlesvicko-Holštýnsko).

V rámci výuky zeměpisu se žáci měli při povinné návštěvě tamní mešity dozvědět více na téma „Orient – mocenské faktory voda a ropa“. Rodiče dotyčného žáka, kteří jsou bez náboženského vyznání, své dítě odmítli do mešity poslat. Ředitelka školy je však nahlásila úřadům a ty jim udělily pokutu 300 euro.

Na úřady neplatil ani argument, že mešita, do které žáci šli, je podezřelá z napojení na islámské extremisty a teroristy. Podle úředníků, kteří proti rodině zasáhli na základě podnětu učitelů, se rodiče dopustili ohrožení školní docházky dítěte a to tím, že dítě neposlali do mešity.

Rodiče argumentují tím, že své dítě nebudou pouštět do budov, které reprezentují náboženství, jenž nevěřícími pohrdá. Sami jsou ateisté. Úřady ani škola nebraly tento argument v potaz. Rodiče se nicméně odvolali a případ bude pokračovat u okresního soudu.

zdroj

hwlgtey