Muž tureckého vzhledu shodil ženu ze schodů. Facebook blokuje profily za sdílení videa

Zřejmě lupič tureckého vzhledu v Berlíně brutálně napadl ženu na schodišti, když jí zezadu kopl, následkem čehož žena spadla horní částí těla napřed na zem asi z třímetrové výšky.

Video incidentu obíhá sociální sítě. Ty reagují po svém. Mnoho čtenářů nám píše, že bylo zablokováno právě za sdílení tohoto videa. Stalo se tak pár dní poté, co YouTube, Micro Soft, facebook a twitter uzavřely dohodu o sdíleném nenávistném a násilném obsahu. Vyšlo tak najevo, za co se budou rozdávat blokace.

Muž, který se dopustil tohoto činu, podle všeho předtím spáchal minimálně jednu loupež v bance. Policie po muži pátrá, podle vzhledu se jedná o Němce tureckého původu.

Antifa se do případu vložila a obvinila Alternativu pro Německo z toho, že je záznam zfalšovaný. Ve skutečnosti bylo video opravdu pořízeno z bezpečnostních kamer 27. října krátce po půlnoci v berlínském metru linky U8 v Neukölln. 

Poté si dva muslimské deníky vymyslely, že obětí útoku byla muslimka, což bylo též vyvráceno. I přes to facebook na video reaguje BANováním, nejspíše na základě nahlašování. Zatím nebylo prokázáno, jakého původu pachatelé jsou. Mnozí tvrdí, že se jedná o Afghánce. My víme, že rozhodně nemají typický německý vzhled a video je autentické.

Upozorňujeme, že vzhledem k současné atmosféře nedoporučujeme sdílet taková videa na sociálních sítích. Všechna důležitá budeme dávat na web. Facebook navíc blokuje i fotografie. BANy rozdává například za sdílení fotky pachatele, který znásilnil a zabil 19-letou dívku. Psali jsme o pietě v souvislosti s touto vraždou, kterou narušila Antifa.

Antifa narušila pietu za Afgháncem zavražděnou dívku. Napadala policii a křičela “Refugees, welcome”

zdroj