Muslimové agresivně lobbují za islám na českých školách. Ředitelé se bojí nařčení z rasismu

Případ Střední zdravotnické školy v Praze otevřel dveře novým požadavkům muslimských studentů a studentek vůči českým školám. Předseda magistrátního výboru pro výchovu a vzdělávání Patrik Nacher pro Blesk.cz potvrdil, že ředitelé se s požadavky muslimů setkávají častěji a jsou stále troufalejší.

Muslimové po školách požadují přizpůsobení se islámu. Zdaleka se však nejedná jenom o nošení nějakých šátků. “Jak jsem zjistil, na dalších školách se studenty muslimského vyznání řešili požadavky na zřízení speciální místnosti coby modlitebny, přestávky na modlení i v době vyučování. Nebo požadavek studentek, aby je neučili muži, ale výhradně ženy,“ uvádí Nacher. Podle něj ředitelé balancují na hraně a kdyby neměli školní řád ve své plné moci, vzdělání v těchto školách by se mohlo rozpadnout.

Ředitelé mají strach mluvit

Patrik Nacher rovněž poukázal, že jednotkami případů to nekončí a ředitelé mají navíc strach o těchto agresivních požadavcích hovořit nahlas: “Školy o tom nemluví, nechtějí na sebe přitahovat pozornost aktivistů a lidí, kteří bez znalosti o řízení školy a povědomí o následcích poškozují školu, ředitele a nakonec samotné studenty.”

Narážel tím na bizarní soud mezi ředitelkou zdravotnické školy a bývalou muslimskou studentkou, která, krom toho, že jí stát zaplatil téměř 300 000 na bydlení a studia, po škole vyžaduje dalších 60 000 odškodného. Ředitelé dotčených škol se tak zřejmě obávají podobných vykonstruovaných soudních sporů.

Hnutí IVČRN na nebezpečí požadavků muslimů upozorňovalo již dávno

Již předloni upozorňovala iniciativa Islám v ČR nechceme na to, že eskalace sporu o šátek ve škole může roztrhnout pytel s dalšími muslimskými požadavky. Somálka Ahmednuur Ayan Jamaalová navíc neodešla ze školy kvůli šátku. Obhajoba ředitelky tvrdí, že neměla v pořádku všechny potřebné doklady, na základě jejichž nedodání včas její status studenta ani nenabyl platnosti.

Anna Šabatová, která záměrně eskalovala tento případ a pomohla jej dohnat až k soudu, již před dvěma roky žádala o rozšíření svých práv. Jejich zamítnutí zatím není definitivní. O rozšíření práv píše IVČRN zde.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.