MANIPULACE: 65 000 lidí proti rasismu? Naprostý nesmysl

Články všech novin plní slova o 65 000 účastnících antirasistického koncertu v německém Chemnitzu, kde emoce rozpoutala vražda Němce s kubánskými kořeny, kterou spáchali Iráčan a Syřan. Číslo je však naprostá lež. Analyzujeme na dvou příkladech.

Srovnáme nejprve fotografie účastníků koncertu s fotografií účastníků koncertu jiného. Včerejší Chemnitz porovnáme s koncertem AC/DC v Praze v roce 2016, kam se prokazatelně vydalo kolem 60 000 lidí.

AC/DC Praha, 2016
Koncert proti rasismu, Chemnitz, 2018

Přestože fotografie nejsou pořízeny ze stejného pohledu, rozdíl je naprosto zřejmý a neodpovídá pouhým 5000 lidí. Uvedu však ještě jeden příklad. Srovnáme koncert proti rasismu s demonstrací proti islámu z 6.2.2016, která se konala na Hradčanském náměstí a mělo se jí podle novinářů zúčastnit jen 1000 lidí.

Demonstranti podle dostupných zdrojů hustě obsadili plochu okolo 5 500 metrů čtverečních. Náměstí, kde se v Chemnitzu konala akce, kde hráli i extrémně levicoví muzikanti hlásící se k opravdové anarchii a šikaně názorových odpůrců, včetně násilí, má rozlohu cca 11 000 metrů čtverečních.

Jak mohli účastníci do pouze dvakrát větší plochy nacpat šedesátinásobek účastníků, nad tím zůstává rozum stát. Tady je samozřejmě potřeba konstatovat, že 1000 bylo číslo lživě a záměrně snižující počet účastníků.

Případ nicméně ukazuje, že svoboda médií dosáhla úrovně neomezeného lhaní novinářů a naprosto svobodného nálepkování a šíření manipulací bez jakékoliv zodpovědnosti.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní.