Jean-Claude Juncker označil Castra za hrdinu

Jean-Claude Juncker, předseda Evropské komise, v reakci na smrt diktátora Fidela Canstra, jenž má na svědomí smrt až několika desítek tisíc lidí, smutnil. “Pro mnohé byl hrdina,” napsal na twitter.

Aktivista a politik Reheem Kassam. Na slova Junckera, který napsal: “Se smrtí Fidela Castra svět ztratil člověka, jenž byl pro mnohé hrdinou,” mu odpověděl stručně: “Junckere, co vás jako první zaujalo na tomto diktátorském, cenzorském a ideologickém tyranovi?”

Juncker není jediný. Smutní i kanadský liberál

Premiér Kanady za Liberály Justin Trudeau ve svém tiskovém prohlášení napsal: “S hlubokým smutkem jsem se dnes dozvěděl o smrti nejdéle sloužícího prezidenta Kuby. (…) Jménem všech Kanaďanů nabízím nejhlubší soustrast rodině, přátelům a mnoha, mnoha příznivcům Fidela Castra. Připojujeme se k lidem na Kubě, kteří truchlí nad ztrátou tohoto pozoruhodného vůdce.”

Lidé na Kubě mezitím slaví smrt člověka, jenž desítky let omezoval lidská práva.Fidel Castro šest desítek let utlačoval Kubánce. Snažil se o nastolení dokonalého socialismu.

Kladný vztah politiků z Evropské unie ke komunismu je již dlouhodobě známý. Psali jsme o tom například i zde. Raheem Kassam je exmuslim a pravděpodobně budoucí předseda UKIP, což je britská strana, která se hlavně zasloužila o hlasování Britů o EU. Krom jiného je také editorem na webu Breibart.com.