Jan Moláček, reportér ČT, sdílí články ze stránky, na které píše protižidovský extremista

(Článek obsahuje úpravu. Psali jsme, že web manipulatori.cz patří Větrovcovi. Ve skutečnosti je to “jen” člen jeho redakce. To ale pořád neospravedlňuje, že Jan Moláček sdílí články ze stránky, se kterou spolupracuje islámský imám, který vyzýval k zabíjení Židů!)

Reportér veřejnoprávní České televize se, jako další její zaměstnanci, nebrání svými sympatiemi k islámu a nenávistí k odpůrcům. Před pár dny přál vlastencům, aby je srovnali muslimové a po následném smazání tohoto příspěvku, který poukazoval na komentář člena IVČRN Bartáka o “modlení se za teroristický útok”, napsal nový, ve kterém přímo srovnal cíle Bloku proti islámu a Islámského státu.

Po krátkém shlédnutí jeho profilu jsme zjistili, že jeho obdiv k islámu míří i k jeho nejradikálnějším představitelům z České republiky. Na své facebookové zdi otevřeně sdílí články stránky manipulatori.cz. Tam píše i extremista Lukáš Větrovec (zde). To si ostatně mohl Moláček jako reportér zjistit, ale evidentně to ignoruje. Detaily stránky manipulatori.cz jsme vám již poskytovali. Stránka formou kopíruje HateFree Culture, jenž též se stránkou spolupracuje na vyvracování HOAXů. Se stejným cílem užívá odkazy na tuto stránku i Moláček.

Větrovec je známý především kvůli vidu z mešity, kde otevřeně vyzýval muslimy k nenávisti proti Židům. Video pod článkem. Vysoký muslimský představitel vyzývá muslimy k džihádu proti nepřátelům islámu. Za ty označí Izrael a Židy. Ti podle překladu pátečního kázání, který čte a tím pádem se s ním ztotožňuje, chtějí všechny muslimy vyvraždit.

Není to jediný přešlap Moláčka na jeho zdi. Projevil například souhlas s Kollerovým bojkotem klubů, kde zahrál či zahraje Ortel. Ještě předtím napsal “ještě zbývá vymyslet, jak zakázat Konvičkovi mluvit na demonstracích”. Dále pak dementoval zprávy svých kolegů, kteří při živém vstupu na demonstraci na Hradčanském náměstí v Praze 6.2. řekli, že náměstí je “v podstatě celé zaplněné”. Podle výpočtů se na Hradčanské náměstí vejde cca 20 000 lidí a zaplněné bylo obsazené zhruba ze dvou třetin. Moláček tedy podpořil teorii ČT o tom, že odhad policie byl 1200. To by odpovídalo cca 11% kapacity náměstí.

Z jeho příspěvků je patrné, že je velkým obdivovatelem Bohuslava Sobotky, jemuž notuje a sdílí jeho příspěvky a trpí velmi těžkou hate speech proti odpůrcům islámu, jako je například Konvička. Je však patrné, že se zabývá jen osobně těmi výraznějšími osobami, které mají vliv a ne těmi nebezpečnými. Velmi tvrdého Bartoše, který se netají nenávistí k Židům jako osobám, ignoruje. Loni například ve svém příspěvku propagoval přijetí Turecka do EU, které má prý smysl kvůli cenám roamingu.