Extremisté opět násilně demonstrovali proti Le Penové

Levicoví extremisté útočili na policii, zapalovali dělobuchy. Protestovali tak proti údajně krajně pravicové Marine Le Penové. Kandidátka je za krajně pravicovou označována jen proto, že má v programu zamezení výstavby mešit a omezení migrace. Její program je jinak levicový.

O problematice chybně označované údajné “krajní pravice” v souvislosti s mýtem o pravici v nacismu jsme psali zde.

Agentura AP z místa demonstrace vysílal přímý přenos. Přinášíme vám jeho krátkou ukázku. Podobně demonstrovali anarchisté, členové skupiny Antifa a jiní extremisté již po vyhlášení výsledků prvního kola.

Čtěte také: Létající předměty, útoky na policii. Extremisté protestovali proti výsledkům demokratických voleb

Média nekritizují extremisty, ale Le Penovou

Server Aktuálně.cz označil násilné demonstranty za studenty a další lidi. O extremismu padají v médiích slova pouze v souvislosti s Le Penovou, která neustále čelí vlně nenávisti od těchto aktivistů. Server Aktuálně.cz označil Le Penovou opět za političku krajní pravice a jejímu soupeři Macronovi neudělil žádnou podobnou nálepku.

Extremisté podobně útočili a demonstrovali i v USA po zvolení Trumpa či po referendu o brexitu. Po zvolení Van Der Bellena do křesla prezidenta vyšla do ulic Antifa a voliče protikandidáta Hofera oslovovala jako neonacisty. Policie proti hnutí Antifa zasahuje jen nejnutnějšími prostředky, málo kdy někoho zadrží na déle než pár hodin.

____________________________________________________
Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.