Člověk v tísni v Česku otevřeně spolupracuje s levicovými a islámskými extremisty

Festival Jeden svět, který přímo pořádá Člověk v tísni, měl na programu dokumentární filmy. V rámci toho pořádá pro školy i besedu s názvem Jeden svět ve školách, která spočívá v promítání filmu a přednášce. Celé ty dokumenty v podstatě mají dělat jediné – malovat na růžovo islám. Po internetu se začaly množit výpovědi zděšených rodičů:

Přes dvě hodiny poslouchat o tom jak je islám mírumilovné náboženství a Mohamed jaký byl dobrodinec.Diskuze vedená paní Romanou Červenkovou byla spíše agitací ,nechápu jak mohl někdo této osobě dovolit přednášet něco žákům středních škol. Cpát jim do hlavy že za ruskou okupaci si můžeme sami.Tvrdit že muslimové mají právo si u nás stavět mešity a pokud jim to nedovolíme nemůžeme se divit že se pak uchylují k násilnostem, píše jedna z matek, která zaplatila 60Kč za tuto přednášku, kam šla její patnáctiletá dcera.

Jednostrannost akce potvrzují i naše důvěryhodné zdroje, které se v rámci školního projektu též účastnily. U Romany Červenkové bychom se měli pozastavit. Ta na sociálních sítích v diskusních skupinách v minulosti tvrdila, že pokud gayové svojí orientaci projeví veřejně, měli by být trestáni podle práva sharia, čili trestem smrti. Dle jejích komentářů to platí i o cizoložství. “Na dokazování cizoložství potřebujete podle práva sharia 4 svědky. To značí, že ženy, které jsou usvědčeny, se jej musely dopustit veřejně,” hájí kamenování Červenková. V rozhovoru pro iDNES.cz například uvedla, že muslim zaslouží za vraždu jiného muslima trest. Jaký trest, jestli vůbec nějaký, by udělila muslimovi za vraždu nemuslima, neuvedla.

Tím to ale zdaleka nekončí. Festival Jeden svět promítal jeden film dne 12.3. i ve squatu “Klinika”. Promítání tak proběhlo již ve chvíli, kdy “Klinika” v budově pobývala ilegálně. Ta je navíc propojena s anarchisty, levicovými extremisty, podpalovači aut, osobami stíhanými v souvislosti plánování útoku na vlak a také na německé odnože levicových fašistů. To Člověk v tísni naprosto ignoruje. V centru “Klinika” probíhaly besedy na téma, jak prorazit policejní kordony.

Islámský extremismus organizace prostřednictvím podpory lidí kolem hnutí Hamás podporuje již dlouhodobě. Dále pracuje na projektu, který má veřejně na síti perzekuovat politiky, kteří se vyjádří nevhodně. A nyní spolupracuje s anarchisty a podporuje jejich protizákonné chování. I to je Člověk v tísni.