Čína čelila v roce 2014 terorismu, od té doby omezuje projevy islámu

Pěst na oku všech multikulturalistů musí být legislativní omezení, která v posledních dvou letech omezují zvyky, které jsou v multikulturní Evropě považovány za právo a v islámských zemích někdy i za povinnost s trestem smrti za její porušení. Islámské pokrývky, hidžábem počínaje, jsou zakázány, omezují se veřejné projevy islámu v komunistické zemi. Ta je navíc i tak nábožensky velmi neutrální, až negativní.

Ve svém článku Prima Zoom tvrdí, že podíl muslimů mezi mladými lidmi podle průzkumu přesáhl 22%. Podíl mezi všemi Číňany je oficiálně doslova zlomkový. V Číně žijí cca 2% muslimů. I přes nízký podíl obyvatel vyznávajících Alláha čelila Čína v roce 2014 několika útokům. 1. března 2014 zaútočilo osm muslimů noži na kolemjdoucí ve městě Kunming. Než byly zabiti, ubodali dalších 25 lidí. 30. dubna téhož roku ve městě Ürümqi zaútočili 2 útočníci noži a výbušninou ve stanici metra. Na místě zůstalo devětasedmdesát zraněných a krom útočníků ještě jeden mrtvý civilista. Což pro město nebyla poslední pohroma tohoto druhu. A ni ne nejhorší. O pár týdnů později, 22. května, nacpali teroristé dvě SUV výbušninami a poslali je v nákupní zóně proti sobě. Exploze po kolizi vozidel zabila 43 lidí.

Útoky vedly k tvrdým represivním opatřením. V Číně nesmíte veřejně praktikovat islám, nemáte v práci ani při studiu žádné povolení ani výjimky v souvislosti s islámskými svátky. Hidžáb si ženy na ulici vzít nesmí. Z těchto důvodů se mnozí odborníci a statistici domnívají, že počet islámských věřících klesá, za což ostatně mohou i teroristické útoky z roku 2014. Článek Primy Zoom poukazuje, že muslimů je nejvíce hlavně mezi mladými lidmi, což by mohlo naznačovat vzrůstající trend v zemi. Není to však jediný přešlap serveru o islámu. Prima Zoom poslední dva roky islám velmi aktivně propaguje.

V tomto článku například Prima Zoom tvrdí, že v terorismu nemá islám dominantní postavení. Ke statistikám obětí teroristů však autor přičetl oběti světových válek, které dle jeho slov “neměly s islámem nic společného”. Pominul tak dokonce spolupráci některých muslimských zemí s Hitlerem. Nepominuli ani srovnání obětí arabsko – izraelských vzájemných bojů, kdy větší agresi Izraele má dokazovat vyšší počet ztrát na straně Arabů.

V jiném článku například Prima Zoom tvrdí, že muslimové by nejvstřícněji přijali případný příchod mimozemšťanů. Dokazují to údajně islámské spisy. Autor v nich však jaksi přehlédl, že by takoví příchozí museli být též muslimové, aby byli komunitou přijati. Bez vyznání by se s nimi zacházelo jako s ateisty žijícími na Zemi – diskriminačně až brutálně. Tendenčním článkům na webu Primy Zoom toto zjevně úmyslné přehlížení detailů ubírá na důvěryhodnost. Ostatně tak je to téměř s každým, kdo se pustí do aktivní obrany islámu. Čína toho měla již dost.