“Zeman je sprostá jitrnice.” Pavel Novotný je v Praze zastupitelem za ODS

“Nebojím se muslimů, bojím se agresivních bílých hovad,” řekl publicista a politik serveru extra.cz Pavel Novotný v rozhovoru pro server manipulátoři.cz, kam píše i známý protižidovský muslimský kazatel Lukáš Ali Větrovec. O prezidentu Zemanovi se několikrát vyjádřil velmi expresivně. V jednom rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedl, že je to “takový č****, že za něj stydí před svými dětmi,” v dalším rozhovoru pro tentýž server řekl, že “Zeman je sprostá jitrnice.” 

V rozhovoru na serveru Stream.cz, který vyslechl dva novináře na téma migrační krize, řekl naprosto doslova: “Kdyby polovina Čechů chcípla a místo nich tady byli muslimové, tak tady prostě nebude hůř,” nebo také slavnou větu: “Černoušci ze Sýrie a Vietnamci z Vietnamu jsou lepší než Češi.” A takhle bychom mohli v jeho velmi výrazných a urážlivých větách a replikách pokračovat dále. Důležitější je však jiná věc. ODS, jakožto strana, která se snaží vzít do rukou téma migrace a islámu z pravicové a tím pádem spíše vlastenecké strany, tohoto muže drží ve svých řadách jako zastupitele pro pražské Řeporyje.

Na tom by vlastně nemuselo být nic zvláštního. Je jisté, že jakákoliv politická partaj nechce přijít o člena v místní radě ani o zastupitele obce. Pavel Novotný však již od roku 2014 používá velmi urážlivé přívlastky, dá se říci, i mnohým členům ODS, a níž by strana dala jakkoliv najevo, že toto chování je neetické, neslušné a, jak se domníváme my, na hraně zákona. ODS veřejně nepublikovala žádný důkaz, že by Pavla Novotného za jeho extremistické výlevy jakkoliv zkritizovala či pokárala.

Do publikování článku nám vedení ODS ještě neodpovědělo na otázku, zda byl Pavel Novotný napomenut za své extrémní chování v médiích, nebo zda jsou jeho výjevy chování monitorovány vedením strany.