Člověk v tísni: kritika islámu je projev nenávisti, kritika jiného náboženství ne

Největší česká nezisková organizace Člověk v tísni po teroristických útocích v Bruselu vydává svojí tradiční zprávu o nenávisti. Tentokrát se zpráva zaměřila na sociální sítě. Uživatelům však nejčastěji vyčítá islamofobii. Například kritika proroka islámu Mohameda je podle zprávy takzvaný hate speech. Kritika jiných náboženství je podle organizace v pořádku, ve zprávě nezazněla.

Podle zprávy (celá zde) existuje, krom výzev k násilí proti migrantům a xenofobie, také velký počet islamofobních příspěvků. Zázemí tomu údajně poskytují stránky Bloku proti islámu a Islám v ČR nechceme. Stránky prý legitimizují projevy islamofobie. Zpráva upozorňuje na vysokou aktivitu uživatelů nejen na stránkách IVČRN a BPI, ale také na stránce Řád strážců koruny a meče. Dalším problémem je prý také vysoký počet malých stránek, které však mají masivní dopad mezi uživateli.

Jako technickou zajímavost Člověk v tísni upozorňuje na úspěšnost šíření videí Tomia Okamury. Ta se prý úspěšně šíří díky originálnímu obsahu a technickým parametrům. Autor si dále stěžuje na server iDNES.cz, ve kterém je občas vydán i k islámu kritický článek. Velmi negativně se zpráva tváří na islamofobní bloggery. Těch je mezi deseti nejoblíbenějšími na iDNES.cz hned osm. Zpráva také upozorňuje na údajně problémový server ParlamentníListy.cz.

Průměrný islamofob je podle organizace muž se spíše středním, ekonomicky nebo technicky zaměřeným, vzděláním mezi 35-50 lety, tedy člověk nenapojený na systém, střední až nižší střední třídy, s výborným analytickým uvažováním a často založenou rodinou. Má průměrný počet facebookových přátel a není sociálně izolovaný.

Poměr příspěvků na sociálních sítích ohledně migrace a islámu dopadl jednoznačně. 80% jich je negativních, zbytek pozitivní či neutrální.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.