Ve Švédsku raketově vzrůstá počet útoků granátem. Za loňský rok jich nejvíce bylo v Malmö

Raketový meziroční vzrůst útoků granáty na území Švédska zaznamenává ozdrojovaný článek na Wikipedii. Podle dostupných záznamů se odehrály tři útoky granátem za tok 2013, rok poté už útoků bylo 12. Za rok 2015 se 19 útoků granátem odehrálo jen v multikulturním Malmö.

Nejhorším zaznamenaným útokem za loňský rok je útok Göteborgu, který se odehrál v červnu a zahynuli při něm 4 lidé, včetně 4-letého dítěte. Podle oficiálních zdrojů se jedná o válku gangů. Server Local ještě loni napsal, že právě Göteborg se může “pyšnit” tím, že z něj nejvyšší procentuální podíl muslimů odjel bojovat za ISIS. Už v roce 2012 se odehrávaly muslimské nepokoje, a to tamtéž.

2016 – ještě více explozí, po celém Švédsku

Zatímco v roce 2015 se více než polovina útoků granátem (19 z 30) odehrála v příkladně multikulturním Malmö, dodnes zaznamenaných útoků v letošním roce je již 42. Potíží je, že se útoky odehrály v mnohem více městech a tento druh násilí se tak jako nákaza šíří celým Švédskem. Za letošek při útocích zahynulo minimálně 5 lidí a exploze způsobovaly velké škody, například v centru Malmö přišla rodina o celý dům během jediné exploze.

Souvislost s migrační vlnou nelze přímo potvrdit, protože ve Švédsku média mnohdy schválně lžou o národnosti pachatelů, či jí tají. Od roku 2014, kdy Evropa začala čelit velké migrační vlně, však začal strmý nárůst těchto útoků. Spojitost s migrací tak lze dokázat nepřímo – matematicky.

DOKUMENT: Seznam útoků granáty ve Švédsku (2013-2016) – anglicky