V Québecké knihovně poučovali muslimové Kanaďany, jak se mají přizpůsobovat islámu

Kanaďané a Quebečané se přizpůsobují islámu? Deset muslimských dobrovolníků se shromáždilo v knihovně Monique-Corriveau de Sainte-Foy, aby si promluvilo s nemuslimy. Tato beseda, organizovaná i za účasti mešit, měla posílit multikulturní dialog.

Khadija Zahia, vládní zaměstnankyně, která přišla do Kanady v roce 2007, řekla, že ji hněvá projekt Charte des valeurs – projekt charta hodnot, který nastoluje náboženskou neutralitu ve veřejném prostoru, zavedený v roce 2013. “Šokoval mě a zranil natolik, že jsem z toho téměř onemocněla”, řekla Zahija. Zahájila tak debatu, kde muslimové hráli na city a vydírali posluchače.

A pokračovala: “Přišli jsme sem, protože jsme byli pozváni a ví se, že imigranti z Afriky jsou převážně muslimského vyznání a svou víru doma praktikovali.” Místní podle ní musí akceptovat kulturní rozdíly, které s migrací přicházejí, tedy se musí přizpůsobit islámu.

Naopak se kriticky pustila do článku zákona, který zakazuje zahalování na veřejnosti a soudí, že vláda musí spíš podporovat integraci a porozumění, což se dá přeložit jako přizpůsobení se Kanaďanů islámu. Obyvatelé Québecu však zákon podporují. Kladně se k němu vyjádřilo 87% z nich a zaznívají hlasy, že zákon ještě není dostatečný, jelikož tuto pokrývku zakazuje pouze pro úředníky a klienty veřejných služeb.

Jiná přítomná žena, Tunisanka Naila Khalil, trvala v diskusi na tom, že nošení zahalujícího oděvu je osobní volba, a tedy ho nemůže žádný zákon zakazovat. “Nosím závoj, protože mi umožňuje cítit spojení s bohem, jsem šťastná a klidná. Zkoušela jsem ho dva měsíce nenosit, ale cítila jsem se velmi nešťastná,” vydírala posluchače. 

Podle této konference tedy platí, že pokud někoho vláda pozve do země a za pozvání může být považováno už pouhé povolení příjezdu, musí všichni očekávat, že v případě přijetí muslima, bude, místo vděku, prosazovat svá pravidla. Nebude přitom brát ohled na to, že nebudou v hostitelské společnosti zákonem povolena.

____________________________________________________

Odebírejte náš YouTube kanál! 

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní.