V Německu platí celoplošná cenzura sociálních sítí. Příspěvky se mažou i za údajnou “pomluvu”

Pokuta 50 milionů eur za nesmazání nezákonného příspěvku? To je něco, co sociální sítě rozhodně nebudou riskovat. V Německu od 1.1.2018 platí nový zákon, podle kterého jsou za nepřijatelné označeny všechny příspěvky nenávistného typu. K ilegálním však přibyly i příspěvky “pomluvné,” což může vést k obrovské cenzuře na internetu, před čímž varují i mnozí experti.

Facebook například již nyní pracuje na ručním rozlišování příspěvků, které je nutno cenzurovat. Má na to tým o několika stovkách lidí. Cenzura sociálních sítí a YouTube se týká i České republiky. V Německu jsou některé tamní nepohodlné servery automaticky zakazovány a jejich sdílením můžete přijít o účet i zde v ČR.

Zákon schválila německá vláda před půl rokem. Cenzura internetu tak byla zahájena. Německo se stalo, po KLDR, Rusku a některých tvrdě islámských zemích, dalším státem, kde se bude tvrdě pracovat na zákazu nepohodlných informací. V tomto případě pod záminkou toho, že “by mohly podněcovat k nenávisti.”

Alarmující je především poznámka o zákazu informací nejen nenávistných, ale také “pomluvných.” Tak se dá označit prakticky cokoliv a na základě legislativy cenzurovat a  zakázat. 

V ČR máme podobný zákon aplikovaný na rozhlasové a televizní vysílání. Pravda může utvrzovat předsudky proti menšinám a podle našeho zákona se nesmí prezentovat. Více zde.

Formulář, kde budou moci Němci nahlašovat a vyzývat k cenzuře, je zde.

____________________________________________________

Odebírejte náš YouTube kanál! 

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní.