Útočník u britského parlamentu zabil 4 lidi, včetně policisty

Muslimský terorista byl zastřelen poté, co poblíž britského parlamentu najel autem do lidí a s nožem v ruce napadl policisty s cílem dostat se do budovy. Podle nejnovějších informací byl zastřelen strážci. Policista, který zemřel, nebyl ozbrojený.

Policie událost vyšetřuje jako teroristický útok. Zemřeli čtyři lidé a přes čtyřicet jich bylo zraněno, včetně tří policistů. Zabit byl policista i útočník, který podlehl zraněním ze střelby od stráže.

Pachatelem měl údajně být islámský nenávistný kazatel Abu Izzadeen. Ten byl policii známý. Byl v minulosti vyšetřován pro podněcování terorismu. Za financování a oslavování terorismu byl i ve vězení. Nicméně bylo zjištěno, že dotyčný je stále ve vězení a nemohl být pachatelem.

Nakonec se pachatelem ukázal být 52 letý muslim Khalid Masood, též v minulosti vyšetřován pro vazby na teroristy. 

“Muslimským komunitám pomůžeme. Předpokládáme, že nyní budou mít potíže,” řekl v půl dvanácté českého času zástupce šéfa londýnské policie na tiskové konferenci.

Podle Express.uk policie vyklidila parlament a několik desítek minut byly informace, že hledala možného druhého útočníka. Pak bylo potvrzeno, že pachatel útočil sám. Kvůli útoku začalo metro vynechávat některé stanice. Až desítky lidí zůstaly viset na londýnské atrakci London Eye, které bylo vypnuto v reakci na útok.

Při následné razii zadrželi policisté sedm lidí. Lze tak vyloučit, že se nejednalo o “útok osamoceného vlka,” což média často při podobných útocích používají.

Pachatel teroristického útoku u britského parlamentu
Lidé uězněni na atrakci London Eye, která byla vypnuta po teroristickém útoku u britského parlamentu
Oběť teroru skočila před teroristou v autě z mostu. Přežila s velmi vážnými zraněními

 

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.