Střelba na Floridě: Jsou hlášeni mrtví a zranění

Hromadná střelba se v ranních hodinách odehrála na parkovišti u klubu Blu ve Fort Myers na Floridě. Na místě jsou momentálně hlášení dva mrtví a až 17 zraněných. Většina obětí je náctiletých, mrtvým je 13-14 let. Klub totiž hostil akci pro teenagery. Střelba vypukla kolem jedné ráno místního času (cca 5 ráno středoevropského času).

Podle svědků se střelba odehrála nejdříve poblíž klubu z projíždějícího SUV. Neznámá osoba měla z automobilu střílet na okolní civilní domy. Reportéři informují o nejméně třiceti nábojnicích ležících na ulici. Po střelbě u klubu se měl odehrát ještě jeden incident na křižovatce, která se nachází asi tři kilometry od klubu Blu.

V souvislosti s událostí si lidé opět připomínají střelbu v Orlandu, která si vyžádala 49 obětí.

ON-LINE přenos byl ukončen.

12:45: Policie podle aktuálních informací zatkla pouze jednu osobu a po dalších dvou pátrá. Motiv není znám.

12:22: Poté, co se lidé v klubu dozvěděli o střelbě, prchali ven. Střelba na domy si měla vyžádat jednoho raněného. Na křižovatce, o které jsme psali níže, byl zatčen jeden z podezřelých.

12:17: Zraněných je 17, hlášení jsou dva mrtví. Většinu obětí tvoří děti kolem třinácti let. V klubu Blu se totiž odehrávala akce pro náctileté.

12:16: Střelba se měla podle aktuálních informací odehrát vně klubu na ulici, kdy útočník střílel z automobilu typu SUV náhodně na okolní domy a lidi. Děti s rodiči prý skákali mezi auta, aby se vyhnuli kulkám.

12:07: Policie v souvislosti s útokem zatkla tři osoby. Motiv a ani jména podezřelých nejsou známy.

12:05: Mapa událostí: Klub, ve kterém mělo dojít ke střelbě, se nachází asi 4 kilometry jižně od dalšího incidentu, kde se měl kolem 3 ranní hodiny odehrát ještě jeden útok střelnou zbraní. Zatím nejsou známy podrobnosti.

mapa událostí

25.7.2016, 12:05: Zpravodajství v angličtině zde.