Španělská policie za 3 roky zatkla 50 džihádistů. Plánovali útoky na turistické oblasti

Španělská policie překazila možná jeden z největších hrozících masakrů od útoků v Madridu. Členové ISIS připravovali útoky na prázdninová letoviska, která ročně navštěvují stovky tisíc turistů z celého světa. Informuje The Sun.

Policie mezi rokem 2013 a letošním květnem pozatýkala 150 podezřelých osob z řad islámských extremistů. Po řadě studií, které vedl evropský Think-Tank, se ukázalo, že každý třetí zatčený je spící buňkou Islámského státu. Studií se zabývali vyšetřovatelé Fernando Reinares a Carola Garcia-Calvo. Ti právě poukázali na to, že třetina zatčených džihádistů skutečně spadá pod ISIS.

Všech pět desítek členů ISIS mělo navíc téměř hotové plány na útoky pobřežních oblastí Španělska, doslova se jednalo o takzvané spící buňky, které byly připravené kdykoliv zaútočit. Slabé cíle plné převážně britských turistů měly být cílem číslo jedna. V potenciálním ohrožení mohlo být i několik desítek tisíc lidí.

Celkový podíl členů Islámského státu mezi zatčenými džihádisty je však více než 85%. Činnost související s ISIS byla prokázána u téměř 140 ze všech sto padesáti zatčených podezřelých islámských extremistů mezi rokem 2013 a květnem 2016.

Studie s názvem “Islámský stát ve Španělsku” prokázala nejen výše uvedená čísla, ale také to, že 65% z dotyčných 150 zatčených odcestovalo do Sýrie a přidalo se k Islámskému státu s cílem páchat teror. Motivem teroristů má být doslova “návrat Španělska zpět islámu.”

Španělsko čelilo stovky let bitvám s muslimskými nájezdníky na svém území. V šestnáctém století byli muslimové vyhnáni ze země. Současná levicová politika Španělska však nadále pouští muslimy do své země, ve které již bydli přes milion muslimů a tvoří 4% podíl na obyvatelstvu a ze dvou třetin plní kapacity španělských věznic. Současný boj španělské vlády číslo jedna je podle médií “boj s rasismem a xenofobií.”