Síla slov politiků v reakci na terorismus je naprosto nulová a nic neřeší

Terorismus se týká nás všech, ale nezastaví nás. Nedovolíme hlasům nenávisti, aby nás rozdělily. Buďme v myšlenkách se svými přáteli v Londýně.

Uhádnete bez vyhledávače, kdo vyslovil tuto repliku? Uděláme to jednodušší. Máte možnosti. Buď to byl náš premiér Sobotka, nebo to řekla Angela Merkelová, Hollande, či to řekla britská premiérka Theresa May?

Nebudeme vás napínat. Všichni. Každý z nich má na prvním odstavci svůj podíl. Nepřipadá politikům již trapné, říct něco tak suchého, neoriginálního a fádního, že vlastně zjistíme, že všichni řekli totéž, jen jinými slovy? Podle všeho nepřipadá. A tak nezbývá, než polepit stěny novým trapným štítkem “We are not afraid,” a budeme čekat na další útok.

Ne, dokud neexploduje celý Londýn či Paříž, rozhodně nás nic nezastaví. Ale problém je jinde. Problém je, že politici nenabízí žádné konkrétní řešení situace. Místo toho odzbrojují lidi. Praxe přitom ukazuje, že odzbrojení legálních držitelů je kontraproduktivní. Teroristou zabitý policista u britského parlamentu neměl u sebe žádnou střelnou zbraň.

Schvalování terorismu? Od starosty? Proč ne…

“Terorismus je součástí života ve velkoměstech.” Uhádnete, kdo pronesl tuto větu? Ano, správně, každý ví. Byl to londýnský muslimský starosta Sadiq Khan. Podle těchto slov je terorismus něco, s čím musíme počítat. Nebojovat proti něčemu znamená většinou souhlasit s tím. Od vrcholného městského politika by se měl očekávat opak…
Jedno je jisté. S takto trapnými elitami bude mít Khan pravdu. Součástí života bude terorismus. Chceme takové elity? Ne? Tak máme možnost. Volit ty, kteří by potenciálně tak trapní nebyli.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.