Puč proti pravdě – Paul Craig Roberts o stavu médií v USA

Článek je přeložený originál Paula Graiga Robertse, který shrnuje tragickou situaci médií v USA:

Výsměch Jona Rappoporta americkým presstitutům je vynikající:
“Vladimir Putin je tajným prezidentem Spojených států.
Smích je mocnou zbraní, a nic si nezaslouží výsměch víc, než Washington Post, New York, Times, CNN a zbytek presstitutů, kteří předstírají, že jsou skutečnými novináři. Ale jak jsem již zdůraznil, jiní, skuteční novináři, jako například Glenn Greenwald, poukazují na to, že falešné zprávy, z hlouposti rozšiřované prostituty, s sebou přináší hrozbu termo-nukleární války.

Již několik let Rusko a jeho prezident prožívají nekonečnou démonizaci. Rusové vědí, že gruzínská invaze do Jižní Osetie (provedená ve chvíli, kdy Putin byl na olympijských hrách v Pekingu) byla Washingtonskou provokací. Rusové vědí, že Washingtonem organizovaný převrat na Ukrajině (provedený v době, kdy Putin byl na olympiádě v Soči) byl provokací zaměřenou na převzetí ruské černomořské námořní základny na Krymu a odříznutí Ruska od Středozemního moře. Rusové vědí, že Washington ví, že obvinění, že Rusko hackovalo Hillariny e-maily a americkou prezidentskou volební kampaň, jsou lži. Rusové vědí, že “ruská hrozba” uměle vytvořená Washingtonem je lež, stejně jako všechny její permutace, jako je iminentní ruská invaze Polska a Pobaltí. Rusové pochopili, že americké základny s balistickými střelami na ruských hranicích jsou provokace, stejně jako obrovské vojenské manévry NATO na ruských hranicích, na baltském pobřeží a v Černém moři.

Můžete do tohoto seznamu provokací přidat ještě další.

Lži jsou všudypřítomné, jsou stále absurdnější, a jsou již nyní oficiální doktrínou ve vládě USA, v CIA, ve vládních agenturách a mezi mnoha americkými senátory a kongresmany. Na to, že tyto lži jsou potvrzovány nekonečným opakování médii celého západního světa, Rusko pohlíží jako na znamení, že národy západních zemí jsou připravovány na vojenský útok proti Rusku. Putin veřejně při mnoha příležitostech varoval, že západní propaganda je nebezpečně destabilizující. Přesto, jak jistě sám vidí, jeho varování nikdo neslyší.

Washington je tak soustředěný na svou protiruskou propagandu, že Kongresem prošel, a Obama podepsal, zákon, který obsahuje v Hlavě V článek, který povoluje „aktivní opatření proti šiřitelům falešných informací. Těmito šiřiteli mají být alternativní mediální webové stránky, jako je tato, které zpochybňují oficiální lži.

Alternativní média, která píší pravdu, jsou obviňována z toho, že jsou pod vlivem Ruska. Loni v létě v tajnosti vznikla webová stránka, na které byl nedávno zveřejněn seznam 200 internetových stránek údajně pod ruským vlivem, a to buď přímo, nebo nepřímo.

The Washington Post nezodpovědně publikoval rozsáhlý článek, kterým potvrdil falešnou zprávu o 200 webových stránkách, které pracují pro ruskou vládu.

Jinými slovy, potlačování pravdy je poslední obranou zkorumpovaného amerického establishmentu. Během posledních 24 let tři Washingtonské režimy zavraždily miliony lidí v minimálně devíti zemích a s nimi i americké občanské svobody. Pro zakrytí těchto obrovských, v historii ojedinělých zločinů, presstituté lhali a pomlouvali.

A Washingtonský zločinný režim se před světem prezentuje jako nepostradatelný ochránce demokracie, lidských práv, pravdy a spravedlnosti. Jak nedávno řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí, čím se Amerika stala výjimečnou, je použití síly ve službách zla.

Washington označuje nejen své odpůrce, ale všechny, kdo promluví pravdu, jako “ruské agenty,” a doufá, že démonizace Ruska Američany dostatečně vyděsí a že se Američané obrátí zády k těm, kdo mluví pravdu.

Mohlo by se zdát samozřejmé, že establishment, který zašel tak daleko, že ředitel CIA veřejně připisuje volbu Donalda Trumpa ruskému vměšování, ale není schopen produkovat sebemenší důkaz, dokonce i tváří v tvář zcela přesvědčivým důkazům o opaku, je odhodlán držet se u moci za každou cenu.

Otevřený, do očí bijící, a bezprecedentní útok propagandistů CIA proti zvolenému prezidentu, donutil Trumpa přijmout výzvu a otevřeně se postavit proti řediteli CIA Johnu Brennanovi. Existují zprávy, že Trump hodlá od základu reorganizovat zpravodajskou službu. Poslední prezident, který řekl, že něco podobného udělá, John F. Kennedy, byl zavražděn dříve, než mohl proti CIA zasáhnout. Kennedy věřil, že se nemůže postavit proti CIA, před tím, než bude podruhé zvolen. Zpoždění dalo CIA čas zařídit jeho atentát.

Trump, jak se zdá, pochopil nebezpečí a oznámil, že hodlá doplnit svou ochranku ze Secret Service (která pracovala proti JFK), vlastní ochranou.

Není to pozoruhodné? Ruský prezident veřejně říká, že Washington je hnací silou světové termo-nukleární války a že jeho varování jsou ignorována. Zvolený prezident Spojených států je pod otevřeným útokem CIA a ví, že nemůže věřit své oficiální ochranné službě. Jeden by si mohl myslet, že tato mimořádná témata budou hlavním předmětem mediální diskuze. Ale takovou diskuzi můžete najít jen na několika málo stránkách alternativních médií, jako je tato, označená v seznamu „PropOrNot“ a deníkem Washington Post jako “podléhající ruskému vlivu.”

Glenn Greenwald:
https://theintercept.com/…/washpost-is-richly-rewarded-for…/

Washington Post:
https://theintercept.com/…/washington-post-disgracefully-pr… and-velice-shady-group /

Dr. Paul Craig Roberts byl poradcem ministra pro hospodářskou politiku Reaganovy vlády a spolupracovníkem a redaktorem listu Wall Street Journal. Píše sloupky pro Business Week a Scripps Howard News Service, které jsou přetiskované mnoha americkými listy. Byl učitelem na několika universitách. Texty na jeho internetové stránce jsou celosvětové přetiskovány a citovány. Je autorem mnoha knih na ekonomiku a politiku.

Překlad poskytl na Facebooku Venda Řehák, děkujeme!

Podpořte náš web! Stop-multikulti.cz