Psal lži o BIS, nyní Kundra píše o “dezinformačních Parlamentních listech”

Ondřej Kundra v Respektu popsal údajně dezinformační web ParlamentníListy.cz. Článek “Most do světa dezinformací” rozebírá činnost a nakládání s informacemi serveru, který je údajně lživý a proruský. Informoval o tom například i server Romea.cz. Jak nakládá s informacemi on sám, však dokazuje Bezpečnostní informační služba (BIS).

Jaroslav Spurný a Ondřej Kudrna z Respektu se v roce 2012 dostali do sporu přímo s BIS, a to poté, co sepsali lživý a na domněnkách založený článek “Dvojí agent na útěku,” který popisuje, že BIS údajně přesvědčila špiona jménem Rachardžo, aby se stal jejich dvojitým agentem, a ten následně bez vědomí BIS opustil ČR. BIS zdůrazňuje tuto citaci z článku:

“BIS si v Česku podle zpráv z posledních měsíců roky schovávala odposlechy v korupčních kauzách lobbisty Romana Janouška a seznamovala s nimi pro potřeby politického boje jen vybrané osoby…“ ; „…všechny informace tajné služby o Rachardžových kontaktech s Pavlem Bémem mohly svého času dobře sloužit premiéru Mirku Topolánkovi k přiškrcení ambicí svého hlavního rivala.“

Podle tohoto článku na webu BIS před článkem ještě autoři zaslali službě 7 dotazů, z jejichž odpovědí nakonec zveřejnili jen jednu větu. BIS označila tvrzení v článku za jasné lži a spekulace s fakty. “Představa, že naše kontrašpionáž bude na stránkách Respektu říkat, zda se snažila toho či onoho špióna přemlouvat, aby pracoval jako dvojitý agent a bude veřejně oznamovat, jak byl špión úspěšný, s kým se stýkal a jak jsme spolupracovali s jinou zpravodajskou službou, je naprosto nepředstavitelná a šílená,” píše BIS.

Kolega Kundry Spurný pak sepsal další dva články, ve kterých obviňuje BIS z různých machinací a činností, na jejichž pravdivost nemá jediný důkaz.

Nyní ten samý muž rozebírá web ParlamentníListy.cz a hodnotí je jako lživé a nebezpečné, v rozhovoru pro DVTV dále uvádí, že jsou v České republice desítky ruských agentů, kteří přeměňují naší politiku.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.

____________________________________________________

Kundra podle webu RESPEKTU:

S Respektem spolupracuje od roku 1999, stálým členem redakce je od roku 2002. Od května 2008 vede domácí rubriku Respektu, od září 2009 pak rubriky Politika a Společnost a od března 2011 rubriku Politika respektive Fokus. Ve svých textech popisuje především dobrodružný svět české politiky se zaměřením na korupci a veřejné zakázky. V roce 2011 získal za politické analýzy a investigativní texty novinářskou Křepelku.