Protivníci Marine Le Pen: 4 politici a jeden program

Protikandidáti Marine Le Pen Benoît Hamon, François Fillon, Emmanuel Macron a Jean-Luc Mélenchon jsou proti jediné ženské kandidátce favorité v případném druhém kole francouzských prezidentských voleb, které se uskuteční 23. dubna a 7. května.

Jaký je mezi nimi rozdíl? Média v podstatě fandí každému a vítěze fakticky určí to, že voliči poraženého kandidáta v prvním kole budou v případě postupu Le Penové volit jejího protivníka, ať to bude kdokoliv. Hlavně aby nevyhrála Le Penová. Jak je to vůbec možné?

Podobným systémem u nás vyhrál prezidentské volby Miloš Zeman. Mnoho lidí v druhém kole zvolilo jeho jako menší zlo. V tomto francouzském případě je to z pohledu současných médií dobro čtyř mužských tváří a zlo jediné ženy. Navíc europarlament jí zbavil imunity a Le Penová tak bude čelit obvinění za to, že na Twitteru zveřejnila vražednou činnost Islámského státu. Psali jsme zde.
Přes skandály, které některé z těchto kandidátů provází, v případě postupu Marine Le Pen do druhého kola by jí měl porazit každý z nich. Ukazují to průzkumy. O jejich důvěryhodnosti však vypovídá jak brexit, tak vítězství Trumpa, tak také trochu neočekávané slabší druhé místo strany Geerta Wilderse, který podle průzkumů měl volby i vyhrát.

Migrace a EU? Všichni 4 muži jako jeden

Jak ale ve skutečnosti zdůvodnit, že voliči jednoho ze soupeřů kandidátky z Národní fronty se ve druhém kole velmi pravděpodobně přikloní k jakémukoliv jejímu soupeři? Vezměme to v rámci migrace a EU, což jsou nejvíce horká témata současnosti a náš web nejvíce zajímají. Všichni 4 jsou jako jeden.
Všichni by zůstali nehybně na EU, v kritice jsou velmi opatrní. Migrační politiku by ani jeden z nich nechtěl dramaticky měnit. Přístup k NATO a kritika, všichni jsou na stejné notě. Pokud rozumíte francouzsky, můžete se podívat na televizní debaty, kde si ostatní 4 pánové proti Le Penové v těchto oblastech notují.

Liší se jen v detailech. Jak moc podlézat Německu, které si možná zvolí člověka s diktátorskou rétorikou Martina Schulze, či kolik peněz investovat neziskovkám.

Je tak otázka, zda vyhraje Le Penová a s ní radikální změna francouzské politiky, nebo si Francouzi zvolí tu samou politiku, která napomohla zemi dostat se do Výjimečného stavu.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.