Prezidentský kandidát Drahoš je v otázce migrace zdrženlivý, podepsal však “vítací” výzvu vědců

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš v otázkách migrace volí spíše opatrnost. Vyzývá k tomu, aby ekonomickým migrantům nebyl povolen přístup a hovoří též o problémech mezi kulturami.

V srpnu 2015, tedy dávno před svojí kandidaturou, však podepsal výzvu “Vědci proti strachu a lhostejnosti,” a jeho podpis se tak ocitnul vedle podpisu například Martina C. Putny, který pokresloval plakáty Robejška.

Ve výzvě (odkaz zde) se mimo jiné píše: “Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti tomu, jakým způsobem je v naší zemi rozdmýchávána a všeobecně tolerována etnická a náboženská nesnášenlivost – dopřáváním sluchu extremistickým hnutím, šířením překroucených i zcela lživých zpráv, které posilují paniku, jež ve výsledku vede k dehumanizaci lidí v nouzi, diskriminaci i k násilí z nenávisti. (…) Jsme znepokojeni prudkým nárůstem xenofobních nálad ve společnosti a aktivitou extremistických skupin, které nemají dostatečnou protiváhu. (…) Muslimové jsou házeni do jednoho pytle s teroristy, bez ohledu na jejich skutečné názory či nepřebernou rozmanitost náboženských směrů, které vyznávají.”

Jiří Drahoš výzvu podepsal v době, kdy migrační krize byla na naprostém vrcholu. Za rok 2015 do Evropské unie přicestovalo přes 1,5 milionu migrantů. Mezi nimi bylo několik teroristů a stovky tisíc neidentifikovatelných lidí bez dokladů totožnosti.

Za dobu předsednictví Drahoše na AVČR se škola nechala zastrašit skupinou feministek a zakázala na své půdě výstavu aktů focených v industriálním prostředí.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.