Policie v Glasgow vybízí občany k autocenzuře a vyhrožuje: navštívíme vás!

Policie v Glasgow velmi tvrdě varuje před nevhodnými příspěvky na sociálních sítích. Informovali o tom i na Twitteru, kde upozornili uživatele, že jim dokonce hrozí návštěva policie u nich doma. V následujícím statusu na obrázku se policie pod hashtagem #ThinkBeforeYouPost (mysli, než něco zveřejníš) ptá:

Je to pravda?
Neublíží to někomu?
Není to ilegální?
Je to vůbec nutné?

Je tak jasné, že policie v Británii zdaleka nesleduje jen ilegální přímo k nenávisti a násilí vybízející příspěvky. Policie tam sleduje i příspěvky, které jsou navíc, které se nehodí a které by mohly jen teoreticky někoho urazit nebo mu ublížit. Policie tak fakticky vyzývá uživatele k autocenzuře, kdy uživatel nebude zvažovat pouze legálnost svých příspěvků, ale také zkoumat hypotézy, zda by tím jen teoreticky nemohl někdo ublížit.

 

Policie výzvu zveřejnila týden poté, co muslim, který si dovolil popřát křesťanům veselé Velikonoce a jiný muslim jej za to zavraždil. Muslimové v Británii mají zvláštní ochranu. Zatýkáni jsou i aktivisté, kteří veřejně procházejí muslimskými čtvrtěmi s viditelnými křesťanskými symboly.

Británii v souvislosti s islámem provází skandály

Británie čelí kritice kvůli Rottherhamské kauze, kdy pákistánský gang několik let unášel a znásilňoval malé děti. Rodiče, kteří případy nahlašovali, byli vždy obviněni z rasismu. V Britském Lutonu se aktivisté z hnutí Britain First pokusili propagovat křesťanství ve většinově muslimské oblasti. Byli téměř zlynčováni, muslimové aktivisty obklíčili a křičeli na ně, že přebírají Británii. Policie po pár dnech zatkla dva hlavní aktivisty Britain First za provokaci.