Po útoku v Petrohradu: Politicky korektní Rusové, výsměch Němců

Útok v metru v ruském Petrohradu ukázal složité vztahy Ruska s Německem. Dále pak ještě jednou poukázal na to, že co se týče politické korektnosti a snaze neurazit islám, používají ruská média stejné klikavé zprávy o pachatelích jako ta evropská.

Podle původního popisu byl muž jasně stylizovaný v muslimském sunnitském plnovousu i oblečení “neslovanského vzhledu”, což je v podstatě ekvivalent pro “jižanské vzezření.” Muž dále mohl údajně vypadat přesně takto neslovansky, aby zmátl vyšetřovatele. Slovo “islám” vynecháno za každou cenu, ačkoli se v souvislosti s podezřelými mluví o napojení k islamistům.

Dalším aspektem bylo chování “západní” strany. Redaktorka České televize dokonce položila novináři v Rusku otázku: “V čem by útok mohl Putinovi pomoci?” Ukazuje to rusofobii, která se šíří mediálním mainstreamem, včetně toho českého. Ta je tedy čím dál silnější. Stejně tak to ukázal Berlín, jenž se obětem z Petrohradu v podstatě vysmál.

Je totiž bezvýznamnou, ale symbolickou tradicí, při podobném útoku rozsvítit Braniborskou bránu barvami vlajky zasaženého státu. Svítilo i Turecko, svítila Francie, po nedávném útoku v Londýně, který si vyžádal “jen” 4 oběti (oproti jedenácti v Petrohradu), svítila i Velká Británie. Berlín však útok v Rusku “nepovažuje za výjimečný” a proto ruskou vlajku bojkotoval. Rusky mluvících lidí přitom žije v Německu až 300 000.

O tom, že Rusko má s islámem problém a Putin je velký zastánce islámu, jsme psali zde:

Rusko a islám? Ještě větší průšvih než v EU

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.