Palestinec pobodal Židy, zastřelili ho 

V jeruzalémském Starém Městě mladý Palestinec ze Západního břehu Jordánu pobodal tři Izraelce. Sedmnáctiletého útočníka policisté na útěku zastřelili, píši Reuters

Mladý Palestinec pobodal dva mladé Izraelce a poté se dal na útěk. Příslušníci bezpečnostních složek ho podle policejní mluvčí Luby Samriové pronásledovali. Útočník ještě pobodal jednoho policistu, než se ho podařilo zneškodnit. Mladík podle zdrojů podlehl střelnému zranění. Tři oběti útoku podle Samriové utrpěly lehká až středně vážná poranění.
Sobotní útok je dalším z řady incidentů, při nichž Palestinci a izraelští Arabové útočí na Izraelce, často právě nožem. Vlna násilí vypukla na podzim roku 2015, kdy vrcholily spory o posvátná místa na Chrámové hoře v Jeruzalémě. Na palestinské straně od té doby zemřelo přes 250 lidí, na izraelské více než 40 včetně několika cizinců.

Tento týden jde už o druhý podobný incident poblíž Damašské brány v jeruzalémském Starém Městě. Ve středu policie zastřelila Palestinku, která je ohrožovala nůžkami. Podle místního tisku šlo o matku, jejíhož syna loni zastřelila policie, zřejmě omylem.

Podle Izraelců je příčinou násilností podněcování ze strany palestinské samosprávy, podle Palestinců je to naopak výsledek dlouhodobě neřešeného izraelsko-palestinského diplomatického sporu o palestinský stát. Poslední kolo mírových rozhovorů ztroskotalo v roce 2014.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde