Neschopnost, nebo koupená neochota? Proč česká vláda nebojovala za Michalákovy

Do nebezpečného místa odjely dvě ženy, známé pod lidovými jmény Hanča Tonča. Stát za jejich osvobození zaplatil 150 milionů korun. Část z nich zmizela, na osvobození se podílela nezisková organizace, která byla několikrát usvědčena, že spolupracovala s teroristy.

Rovněž do nebezpečného místa – do Sýrie odjeli dva aktivisté pomáhat Kurdům. Jenže se fotografovali se zbraněmi. Markéta Všelichová je známá aktivistka, která velmi neobratně hájila islám. Nedopustila jediné kritické slovo. Miroslav Farkas již loni před odjezdem upozorňoval, že v případě potřeby vezme do rukou zbraň. Za oběma cestuje do Turecka náš ministr zahraničí.

A konečně případ rodiny Michalákových. Norsko jim pro neprokázané obvinění otce odebral v roce 2011 dva syny. Obvinění ze zneužívání se nikdy nedokázalo, rodiče se rozvedli a matka bojovala sama. Medializace se případ dočkal až v roce 2015. Vláda tehdy zaujala stanovisko, že Michaláková má nejdříve bojovat justičně a nenabídla žádnou pomoc.

Nyní dobojovala. Sobotka se nevyjádřil, Zaorálek se nikam nechystá, Marksová jí ještě stihla vytknout, že o případu řekla veřejnosti. Za to právě definitivně o děti přišla. Soud řekl, že zabavit děti pro medializaci je správné. Nyní již pro ní není cesty. A byla to ona, která po celém světě pohnula ledy.

Indie vyvinula tlak na norské velvyslance a Norsko povolilo. Rusko a Polsko zorganizovaly únos dětí a Norové utřeli nos. Proč tohle nejde nám? Máme pár možných odpovědí:

Vládě jsou Češi úplně jedno

Je tu na místě se zeptat, zda vůbec našim politikům dochází to, kdo je platí daněmi. Jsme to my, občané ČR. Vláda však již poněkolikáté šla vstříc Norsku. Marsková, ministryně práce a soc. věcí, dokonce Michalákovou sepsula za zveřejnění její kauzy. Jediný, kdo alespoň slovně zkritizoval norského diplomata v ČR, byl Miloš Zeman.

Je to zaplacené

Druhá možnost, a samozřejmě existují kombinace obou možností, je koupení vlády. Norsko investuje naší vládě desítky milionů. Posuďte: 27,8 milionů pro vládu na projekt HateFree Culture, 28 milionů pro ministerstvo práce a sociálních věcí na Zákon o ochraně dětí, neboli český Barnevernet.

Takže momentální levicová vláda dává najevo svůj nezájem o občany a zájem o peníze z norských fondů. V průběhu roku jsme vytvořili smutný sestřih videí, jak policie s úředníky v Norsku kradou děti, kterým se od rodičů nechce…

Zastáncům norského systému můžeme vzkázat zásadní věc. Pokud by si za to paní Michaláková mohla sama, jak je možné, že proti praktikám tohoto úřadu protestovaly až stovky tisíc lidí po světě v koordinovaných demonstracích?

Proti Barnevernetu protestovaly stovky tisíc lidí po celém světě

Bohužel také vyšlo najevo to, na co jsme upozorňovali. Spor se táhne tak dlouho, že mnozí již řeknou, že by po pěti letech bylo špatné děti vrátit matce, jelikož si zvykly na pěstouny…

barnevernet-v-akci